sobota

Jak šít lemy potřetí

V šití asi nikdy není jen jedna možnost. A protože jsem zaznamenala zájem o šikmé (zkosené, psaníčkové, francouzské) lemy, připravila jsem další možnost jak je ušít. Používám na prostírání se širšími lemy, když chci aby bylo sešití v rohu nejpřesnější.

K základní velikosti prostírání přidám 2x šířku lemu zvětšenou o 1 cm na založení. Roh prostírání odstřihnu pod úhlem 45°. Na obrázku jsem vyznačila základní velikost, šířku lemu a sešikmení.

Přídavky 1cm zažehlím.


Složím a od zažehleného přídavku směrem do rohu sešiji.
Odstřihnu rohový trojúhleník.Zbývá jen obrátit, zažehlit a prošít. Pokud mám látku oboustrannou tak je vlastně jedno jak budu používat. Před přišitím lze vložit nějakou paspulku, nebo ještě kolem celého čtverce našít úzký proužek, který bude tvořit lemování . A protože tímto způsobem většinou šiji lemování jako ozdobné a tvoří lícovou stranu, vložím ještě další látku ve velikosti otvoru + přídavky. A teprve pak celé prošiji. Jednoduchý úzký lem.


Přeji pěkný den. jamala

Verze pro tisk printingfriendly

10 komentářů:

 1. Ten návod je dokonalý. Snad tak dokonalé budou i moje prstíky. Moc díky. :o) Hana

  OdpovědětVymazat
 2. Všechny Tvé návody jsou úžasné, moc ráda se sem chodím něčemu přiučit a hlavně pokochat krásou Tvých výrobků. Klobouk dolů... :o)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Jani- ráda chodím na Tvůj blog jsem tu skoro jako doma (doufám ,že to nevadí) moc se mi líbí Tvé postupy i když některé znám ,ale ráda se u Tebe v blogu kochám :-))
  Tenhle blog je fakt vydařený a za postupy u šítí ,ale i za jiné ...třeba i recepty moc děkuji ..vždy u Tebe najdu prýma inspiraci..ale potřebovala bych zjistit ,kde jen vzít časssssssssssss...Táňa

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji moc za další skvělý návod!! Zrovna jsem něco takového potřebovala...

  OdpovědětVymazat
 5. Holčičko, máš to moc hezké. Jsi moc šikovná. Já - ač je mi šedesát a moje mamka byla švadlenou - jsem právě dnes chtěla něco podobného právě vyrobit a neumím. Narazila jsem na Tvé návody a jupííí.

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji moc za návod. Díky vám jsem ušila svůj první ubrus. Jen ho nafotím a dám na blog. Děkuji i za ostatní návody, brzy vyzkouším!:)
  Lenka

  OdpovědětVymazat
 7. Krasne vysvetleno,snad mi vyjdou tak krasne rohy jako vam.jdu na to :) diky za super navod

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji, úžasný návod, sedlo na první pokus

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala