pátek 9. září 2022

Pozvánka

 Dnes pozvánka na Sraz Patchworkářek v Prostějově 17. 9. 2022. KLIK pro info.

Když mne Eva EVAPE pozvala, tak jsem bez velkého přemýšlení řekla, že ne. S tím, že tam má dvě quiterky, tak co bych tam dělala já. Nic nového bych jí tam nepřivezla. Navíc na obyčejném stroji stejně nequiltuji, ale dělám na šlapáku nebo na longarmu. Eva zajásala nad slovem longarm a já jsem se smála, že si neumím představit jak stěhuji 120 kg těžký stůl na výstavu. A omluvila jsem se. 

Jenže jsem stále myslela na PPM, kdy vystavovatelé upřednostňovali rámy a na slova kamarádky, že nikdo neví o longarmu na stole. A tak jsem zavolala Ance do Patchworkparty.sk zda nemá skládací stůl pro Berninu a zda mi ho nemůže půjčit. A ještě lépe, když prostě ona přijede z jihu se stolem a já ze severu s Borbálou. Moc jsem si od toho neslibovala. ale Anka na to že Áno. Sáruška tam  sice nebude, ale Borbála (Bernina Q 20 - KLIK na moje recenze), Anka Zimová a já přijedeme. 

Ráda Vám na místě vysvětlím, proč to považuji za praktičtější než rám, pokud neděláte výhradně deky nebo neprošíváte na zakázku. Vysvětlím, že nemusíte obětovat celou místnost na rám a že stroj na stole je finančně méně náročný. A taky, že v dnešní době je to super investice 😁. Vysvětlím, proč je lépe pracovat na stole než na rámu, pokud ten nemá příslušné parametry. Rám je takové podivné zaklínadlo a přitom na longarmu na stole to udělám pohodlně taky a pokud dělám deky i malé věci, tak je to ideální možnost pro běžnou patchworkářku, která se nevěnuje jen dekám. Ukážu co všechno se dá na stroji dělat a Anka vysvětlí ostatní technické a další náležitosti. Vyjedu takto s Borbálou pouze jednou, protože je to náročné a musím stěhovat půl dílny, abych stroj dostala ven ze stolu.

Na co se ještě můžete těšit. Anka přiveze všechno, co můžete k longarmu na stole potřebovat. Já přivezu na ukázku rouna z Jilany, 

Pokud Vás velká Bernina na stole (nebo jakákoli domácí Bernina) jen trochu oslovila a máte možnost přijet 17. 9. do Prostějova, tak určitě přijeďte.


Pokud neznáte Anku Zimovou, tak tady je něco o ní:
My kdo šijeme delší dobu, tak máme Anku nerozlučně spojenou s Berninou. Anka má importérské zastoupení pro Českou republiku i Slovensko. Dále zastoupení pro longarmy ve střední a východní evropě. A hlavně: Výhradně značce Bernina se věnuje od roku 1995. KLIK na další info.  A pokud něco potřebuji, obracím se na ni, včetně domácího stroje a různých drobností potřebných pro patchwork. Není problém v internetovém obchodě nakoupit a platit korunách. 
Následující foto poskytla Anka Zimová.
Anka Zimová s majitelem společnosti Bernina Hanspeter Ueltschi

Anka a Kaffe Fasset

No a já spolu se Sárinkou mávám, že se uvidíme v Prostějově. jamala

2 komentáře:

  1. škoda, že mi to nevydá....... išla by som sa pozrieť, ale z osobných dôvodov to nie je možné

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak třeba někdy ještě nějaká příležitost bude. Anka má v Bratislavě na prodejně stroj na rámu a já určitě sem dám další článek o Bobále. No a potom jedině u mě v dílně.

      Vymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala