pátek 11. května 2012

Můj první rag podruhé

Poprvné jsem takto šitou deku viděla na prospektu šicího stroje. Teprve později v knize Kouzelný patchwork. Podle návodu v této knize jsem ji také šila. Jako výplň je použitý bavlněný vatelín,quiltování opět melírovanými nitěmi. Pro roztřepení jsem deku "prohnala" sušičkou.
Šití deky si užil i můj Mundlos. Celý den nešla elektřina. Naštěstí jsem měla vše nastříhané a žehlička u tohoto šití nebyla tak moc zapotřebí. A tak zatímco jsem se se šlapacím strojem stěhovala v průběhu dne k nejsvětlejšímu oknu, švýcarská elektronika sloužila jen jako odkládací stolek.

Postřehy:
- Ve Švadlence (časopis) jsem se dočetla, že tisky nejsou vhodné na rag. Zadní strana tisku je sice vidět, některé jsou probarvené a v kombinaci s jednobarevnými látkami ze zadní strany deky mi to nijak nevadí.
- Rozhodovala jsem se, zda deku lemovat nebo třepit. Otřepený kraj deky není tak plastický jako ostatní třepení. Příště zkusím lemovat
- Zpočátku jsem měla problém jak vůbec udržet díly pohromadě při quiltování, aby se neposunuly. Asi  by pomohlo sublimační lepidlo (které jsem pochopitelně neměla).
- Stříhala jsem "cvakačkami". Úplně obyčejné levné z galanterie. Drahé KAI látku neprostřihly.

  A ještě stylový štítek:

Sluníčka pro Lenku

 Přeji pěkný den.
Okomentovat