neděle 26. ledna 2014

Zatkávám


Už když jsem si Berušku kupovala, věděla jsem, že toto budu potřebovat. Pak jsem trochu pozapomněla a postrčilo mne video, které se objevilo na začátku týdne na patchworkové diskusi na Dámě. Zeptala jsem se Lenky - www.nej-sici-stroje.cz, jestli tuhle věcičku viděla na živo. Ne, ale jednu sadu pro zatkávání (punching) má na skladě. Už nešlo odolat.
A tak mám novou hračku. Tvůrčí, skvělou na odreagování. Součástí balení je také výborný video návod. Spousta inspirace a návodů je i na internetu. Jde vlastně o plstění nebo jakési zatlačování jiného materiálu do základní látky. V mém případě pěti jehlami zatkávacího nádstavce. Zatím jsem zkoušela jen materiál, který jsem měla dostupný. Zatkávat lze nejen vlnu na plstění, třeba tenké látky, šňůrky... Zkoušela jsem zatím zatkávání vlny a plsti v kombinaci s riflovinou. Jen tak, bez velkého plánování. Nakonec mám dvě kosmetické kabelky a obal na knihy.
 Jen tak jsem vystříhala pár koleček z tenké plsti
 Vychytávku s tylem jsen našla na youtube. V návodu sloužil k přichycení vlny volně položené na látku. Zkusila jsem si takto přichytit i filcová kolečka. Tyl se po prvním zatkání odstraní, ale materiál už drží dobře na místě
Základ jsem dotvořila vlněným rounem, efektními vlnami a nakonec i prošíváním. Poněkud na šišato, ale moc mi to nevadí.


Zadní strana. Materiál musí prostoupit na rubovou stranu. 

Větší taštička je ozdobená z obou stran:


Malá taštička:

 Obal na knihu ze straré riflové bundy:

 Krásné dny. Jana