sobota 6. dubna 2013

Dokrizováno. Dokytkováno

Pravidelní návštěvníci (je to správně, nejen návštěvnice) mého blogu už asi vědí o mé dece s pracovním názvem Krize. Slovo krize někdo použil v komentářích a mně se zalíbilo. Se Sárou to začalo, pokračovalo to porouchaným strojem, vzor se mi zdál veliký a nakonec mi deka nedala spát a mám hotovo.
Prošívání jsem si nějak takto plánovala už od začátku - žádné rovné šití a zkusit vyšívák. Jakous, takous kytku vytvořím volným quiltováním na polštáři, ale na celé dece a ještě uprostřed jednobarevného čtverce, tak na to jsem si netroufla. Volným quiltování jsem si tedy vytvořila jen vlnovky. Ty jsem šila dvounitkou a quiltovací vzor jsem pak šila také dvojitě. Obě výšivky jsou z karty Brother č. 58.
Šila jsem z látek, které jsem koupila jako látky na aplikace. Velikost 15 x 15 cm, takže vlastně charm pack. Spotřebovala jsem dva stejné balíčky. V každém bylo 50 různých látek. Některé světlé jsem odložila, ale moc toho nebylo. Návod najdete tady. Není ani moc potřeba, je to jednoduché. Některé čtverce zůstanou celé, další se jen řežou na polovinu.

Krásný den přeji. Jana