středa 18. listopadu 2015

Konzervování podzimu

Proč konzervování, to se dozvíte až na konec.
Deka pro Toma mne zaměstnávala tak, že jsem neměla myšlenky na nic jiného. Pomalounku začínám dodělávat resty a věci, které jsem odkládala.
 Tak především bylo potřeba dodělat každoroční mikulášské botky do školky.  Začala jsem v létě na Viktorce a došívala o víkendu s Frantou.


 Zkusila jsem vodítko k patce a je úžasné.

Udělala jsem si radost a u Nej šicí stroje jsem si pořídila rozšíření vyšívací plochy pro Bedřicha. Můžu vyšívat výšivky 20 x 20 a 20 x 30. Rámeček je mnohem pohodlnější než varianta 18 x 30. První výšivka bylo mola sluníčko z Embroidery Library a bude asi nákupka.

A protože mi opraváři z Olomouce seřídili Jarouška (Janome 1600), trénuju quiltování. Musím natrénovat a zvyknout si na něj. Snad už bude chodit. Dva roky marných reklamací u Strimy a moje trápení nakonec vyřešila oprava za 300,- Kč.
Vzor je podle obrázku. Nevěděla jsem, jak se šije, tak jsem ho šila trošku po svém. Ušiju si polštářek.

No a vrátím se k názvu příspěvku. Abych zakonzervovala ten krásný podzim a taky se odreagovala po náročné dece, tak jsem stihla s focením deky pro Toma pár podzimních fotek. Další totky TADY.
Foto Paviolo.
A poslední obrázek. Při zkoumání mých pohorek si jistě povšimnete netradičního vibramu. Nechávám za sebou samé kytičky všude, kam šlápnu.
Tak krásný zbytek podzimu. Jana