pondělí 27. listopadu 2017

Šlapej dál!

Písnička od Spiritál kvintetu mne napadla, když jsem chtěla napsat, že po prošívání na rámu jsem se vrátila k tomu nejmilovanějšímu, ke šlapacímu stroji.
Potřebovala jsem dárky a taky chňapky pro maminku. Slibuji jí je rok.
Všechny výrobky jsou šité a quiltované na šlapacím stroji Mundlos Original Victoria. Jen červené pouzdro je prošíváné na stroji Lada 77.

Kabelky. Jsou z rifloviny, velikost 15 x 23. Výplň 80g termolín a prošívala jsem bavlněnými nitěmi Güttermann Sulky. Melírované nitě jsou někdy zrádné a jejich použití umí udělat ne zrovna dobrou službu. Tyto nitě mají barevné přechody velmi  jemné a je tedy pěkně vidět celý vzor. Pokud se na melírovaných nitích střídají světlé a tmavé barvy, tak většinou jedna z nich pak na podkladu není vidět a quiltování vypadá jako přerušené a působí to rozbitě, neuspořádaně. Na kabelce vlevo jsou šedo-režné a druhá kabelka má melír na nitích zřetelnější oranžovo-zelený, ale stále je krásně vidět a nesplývá s podkladem. Fotka opravdu nedokáže zachytit skutečný vzhled a v tomto případě to platí dvojnásob. Na živo jsou ty barevné přechody fantastické.
Všechny vzory jsou opět z galerie Leah Day. Návod jak ušít takovou jednoduchou kabelku najdete TADY.
Chňapky pro maminku. Použila jsem šedou látku, protože na spodní stranu dávám Zaro prošité jen do čtverců a tak chňapku vlastně zdobí jen lícová strana, ta druhá je ryze funkční. Nitě opět melírované bavlněné Mettler. Vzor jsem si trošku upravila, aby byl hustější a výraznější.
Přidám ještě jedny pánské. Šila jsem už v rámci loňského šití s Leah a byly pro syna.

A jako poslední jsem stihla sešít pouzdro z už dříve vyquiltovaných polotovarů. Ještě mám nachystáno na dvě, tak snad příště.


Přeji krásně proquiltované dny. Jana