neděle 25. září 2011

Kosmetická taštička s návodem

 Návod na ušití jednoduché kosmetické kabelky.

Po včerejším výletu do mohelnických lesů jsem využíla dnešní dopoledne k šití.

Tahle jednoduchá kosmetická kabelka se vždycky líbila. Přemýšlela jsem jak ji ušít. Chtěla jsem aby kabelka měla ve vnitřní části minimum švů k začišťování a tak to co zbylo je jednoduché. 

1. Máš to pěkné, ale co když se něco do kabelky vylije, řekl mi kamarád. K té ochraně vrchní vrstvy. Kabelku dělám ze čtyř vrstev. Podšívka, voděodolný vlizelín, termolín a vrchní vrstva látky. Všechny vrstvy společně prošiji. Pokud mám i voděodolný vliselín je potřeba utáhnout napění horní nitě. Základní velikost obdélník 27 x 45 cm.
2. Prošité vrstvy (prošívala jsem na stroji s horním podáváním a šlo to lépe, než jsem očekávala). Na kratší strany lícem na rub našiji proužky 6 cm široké.

3. Zažehlím do líce a prošiji v kraji.4. Všiji zip a proštepuji ještě středem lemování, současně přichytím tkanice zipu. Pokud je to možné, používám zip koupený jako metráž, práci to zjednoduší a je to levnější. Po zapnutí zipu vznikne jakási nohavice.

5. Čtverečky 7 x 7 cm složím na polovina a pak na trojúhelník a zažehlím.


6. Na konce zipu přišiji trojúhelníčky a naměřím si vzdálenost od horní části kabelky a označím špendlíky.


7. Obrátím na rub. Odšiji boční švy, olemuji a v dolní části kabelky odšiji rožky. Bohužel je tady vidět mé zanedbané utažení horní nitě.
8. Olemované boční švy a odšité rožky.

Další příklady použití Sovičky a Riflová
Hotová kabelka a obal na kapesníky. Je to jednoduché a přišla se na to podívat i beruška.

Přeji pěkný den.