středa 24. října 2012

Koníkový

Chtěla jsem napsat, že jsem šila deku a hotovo. Jenže to tak jednoduše nejde. Toto mne zaměstnávalo v poslední době. Musím předeslat, že obrázky a štítek na deky vyšívaly a aplikace šily jiné švadlenky a já z nich deku jen sestavovala. Za nejkrásnější a nejdůležitější část deky považuji obrázky a do deky jsem se je pokusila ušít jak nejlépe dovedu.
.

Pro projekt Deky z lásky jsem už dělala strojovou výšivku na deky pro Šimůnka a Dominičku.

Ačkoliv se nepovažuji za patchworkářku a jsem samouk kurzy nepolíbený, drze jsem se přihlásila na sestavení deky pro Barborku.
Když přišly bloky do deky měla jsem obrovskou radost. Přišlo mi, že se snad ani nedotýkám nohou země. A pak mi to došlo: už budu šít. Manžel utrousil, že neví co s tím (bločky) budu dělat. Nakonec jsem inspiraci v časopisech a knihách, kterou jsem si od přihlášení na šití deky hledala, vůbec nepotřebovala. Látky jsem si navybírala v syslírně okamžitě, "dřevěné" rámečky mne napadly už dříve. Ještě do večera vznikl můj historicky první návrh deky nakreslený na papíře, většinou nosím svoje představy jen v hlavě. Složité vzory jsem zavrhla, abych nepotlačila obrázky. Výplň je opět bavlněná a kupodivu tentokrát žádné ruční prošití a prošívala jsem na stroji. Velikost deky je 120 x 150 cm.
No jasně, že jsem se bála, abych to moc nezkazila. A pak jsem si řekla: Nešiješ na výstavu, nějaký špatný steh není tragédie. Budu neskromná a prozradím, že naše společná koníková deka podpořila jeden víkend i Deky z lásky na výstavě ve Vlašimi.
A takto to dopadlo:

Na přání mojí kamarádky i zadní strana deky:
ve Vlašimi

Ještě přehlídka obrázků tak, jak jsem je sestavila do deky:
vyšila Jola P.
vyrobila Ma-te
vyšila Jola P.
vyrobila Anitta
vyšila Luci R.
vyrobila Pavlína
vyšila Bubu
vyrobila Dalmi
vyšila Bubu
vyrobila Ma-te
vyrobila Pavlína
vyšila Luci R.
Jsem nesmírně šťastná, že maminka vyfotila Barborku i s dekou. Najdete na Facebooku.
Děkuji všem švadlenkám a vyšívačkám, které mi svými skvělými obrázky pomohly k  sestavení deky. Velká poklona patří organizátorkám celého projektu.
Přeji klidné podzimní dny.