pondělí

Babi jede do Paříže

Vlastně nejede, ale mohla by. Taška je dárek pro moji maminku ke Dni matek. Nejdříve nahlédnutí do dílny. Nesmírně důležitá je příprava a důkladné prozkoumání látky.
Zpočátku jsem myslela, že se mi ani nepodaří najít tu správnou část obřího vzoru. Dopadlo to takto a babi si může vybrat z jaké strany bude tašku nosit:
 
 
 
Ještě jsem stihla malou kabelku a na vyšíváku vyšila krajkové srdíčko. Nebojte, není součástí tašky.
 
To vše ušila Viktorka - tedy Mundlos Original Victoria. Nejen že umí šít rovně, ale i entluje. Prodejce Josef Springer, Anglická ulice (nyní Ostružnická) Olomouc.
A babi může přijet alespoň do Olomouce
Krásné jaro z Olomouce. Jana

16 komentářů:

Andri řekl(a)...

Hlboký obdiv!! Krásna kabelka na starom stroji!! Maminka bude mať určite radosť ♥
Mám starú Ladu (vypadá veľmi podobne) ale nech robím čo robím - neviem rovnomerne šliapať.

Radana řekl(a)...

ta kabelka je fakticky šitá na tom postarším stroji? :O Tím pádem musím doma přestat remcat na můj šicí stroj. Smekám a kabelka je fakt nádherná

jamala řekl(a)...

Ano je opravdu ušitá na Viktorce. Andri- šlapání není nic těžkého, vůbec to nevnímám. Babička mi jako malé dovollila šlapat, když mi předtím sundala řemen. Mám tedy natrénováno. Jana

Mery13 řekl(a)...

Paaani Janko klobúk dole, na takom stroji by som asi vôbec nevedela šiť, kôli šlapaniu. Ale mam podobný doma :-)) no nešila som ešte na ňom. Taška aj taštička sú suuuuper a ty normalne profesionál.

Hanka V. řekl(a)...

Nádherná taška!!! Mě by zajímalo, jak se šila spodní část, kde máš riflovinu a rohy, Vypadá to moc dobře:-)

Jitta řekl(a)...

Jani....samé krásné kousky....ta šicí stařenka je tedy v tuze dobré kondici:-).....a kabela...no radost:-)
Hezké dny ,Jitka

Lenka - Nej šicí stroje řekl(a)...

Jani taška je úžasná, babi bude kočka!

Rija řekl(a)...

Jani, to je nádherná kabelka. Maminka bude mít radost. Moc krásná látka. Měj se krásně. Rija

Věra Šmerdová řekl(a)...

Fešácká taška. To se to bude mamince vykračovat
Jo, ty staré šlapací stroje prošily hodně vrstev. Mnoho let jsem šila na šlapací "Ladě" a pak mi to šlapání chybělo. Dnes bych si už ale asi nezvykla. Jsi moc šikovná.

LucieH řekl(a)...

Jéé Paříž hned bych jela. Obdiv všem co umí tak krásné tašky.Šicí koutek super.Krásné jarní dny Lucka

Andri řekl(a)...

Niekde sa teda stala u mňa chyba :D Aj ja som u starej mamy šlapala bez remeňa, ale asi málo :D Asi oprášim Ladu a budem trénovať. Je fakt, že tá stará dáma prešije aj koberec :D

Lendule53 řekl(a)...

Jani kabelka je super a babí ať do té Paříže jede, já jezdím každý podzim a Paříž miluji, je to moje druhé rodné město:o)

Dagmar řekl(a)...

Jani, taška je nádherná, maminka bude frajerka. :-) Moc se mi líbí i tvůj pracovní koutek se super strojem. Mám slabost pro staré stroje. Byly to parádní kousky. :-)

Baru řekl(a)...

Pařížanka je nádherná!!! Jani, to fakt šiješ takové skvosty na téhle mašině??? Ty si dokonalá!!!!!!!!!!!

danku řekl(a)...

Krásná je... taky jsem se učila u babičky na šlapacím stroji, a jednou se i povedlo,že jsem sice nohu ze šlapky sundala, ale nedošlo mi, že stroj ještě chvilku pojede a prošila jsem si dva prsty :D jeden nehet mi roste trochu nakřivo...

mika řekl(a)...

Janicko, Ty si tak neskutocne sikovna, nadherna kabelecka a babina moze aj takto cestovat urcite ju potesila .... ako vzdy krasne vypracovana ,dokonala praca Jani..moc pozdravujem a prajem krasne a pohodve dnicky Ty sikulka jedna ♡.