úterý 23. června 2015

Bohémské háčkování - Recenze

Knihu Bohémské háčkování autorky Marinke Slump (známá jako blogerka Wink) vydala Metafora v roce 2015. Originál Boho Crochet přeložila Eva Fuková.
Z úvodu autorky: "Bohémský styl pro mne představuje tvořivost ve své nejryzejší podobě: kombinace úchvatných barev často inspirované přírodou; textury a látky, které jsou úžasné na dotek, a jedinečné vzory, které vás ohromí. Jsem opravdu hrdá, že můžu představit tuto unikátní sbírku háčkovaných doplňků."

Já bych upřesnila, autorek je vlastně několik a v úvodu knihy jsou představeny v krátkých medailonech i s odkazy na jejich webové stránky nebo blogy.

Celkem 31 projektů je rozděleno na dvě části, Doplňky do domácnosti a Módní doplňky.
Pestrobarevné deky, polštáře, podsedák, mandaly, chňapky ve tvaru motýla, podkafíčka.
Na léto se bude hodit barevný batůžek a do zimy musím stihnout návleky na ruce. Zaujaly mne taštičky s geometrickým vzorem ze tří barev, které se vzájemně prolínají.
Popisy projektů jsou doplněny stupněm obtížnosti a v závěru knihy nechybí kapitola se základy háčkování a vysvětlivky zkratek.

Ještě praktická ukázka. Než se pustím do některé mandaly, zkusila jsem jednoduché kytky. V knize jsou v návodech použité na věnec, na ozdobu čelenky nebo náhrdelník. Já jsem do dozdobila svoji vzpomínkovou nástěnku a vyrobila letní prostírání. Musím si jich pár udělat do zásoby, budou se hodit.A bude další nákupka. S pestrobarevnými slunečnicemi. Až dodělám, ukážu. Příze je opět z Niťárny.

 Bohémsky barevné háčkování přeji Jana