sobota 11. listopadu 2017

Pozdní podzim

Letos jsem si neužila takový ten vybarvený podzim. Vlastně ani moc nebyl, počasí tomu moc nepřálo. Ale i tak je pro mne podzim tím nejhezčím obdobím roku. Šila jsem ale deku z lásky a moc podzimního šití jsem nestihla. I když ona i ta deka vlastně byla v podzimních barvách.
Bez něčeho malého podzimního bych ale nevydržela a tak jsem si alespoň vymyslela malá podkafíčka. Quiltovala jsem na Emilce, což je šlapací Lada 77.  Trošku se vymyká té běžné produkci a je krásně zdobená. Dostala jsem starou látací patku a začala jsem s ní quiltovat, přijde mi, že se k těm strojům hodí nejlépe. Na podkafíčka jsem použila Termonín 80 jako výplň, a nit bavlněnou melírovanou Mettler 50. Vzory lístků jsou podle Leah Day.

Když jsem doma, tak mám na šití šlapací Berninu 117 a šlapací Minervu 126 na quiltování. Na Minervu se mi hůř zvyká. Je ve skříňce a nevlezou se mi nohy. I tak se na ní snažím quiltovat.
A k mému zentangle. Viděla jsem nějaké video. Paní kreslila zentangle a na konci obrázek rozstříhala na malé kousíčky. Tak beru i svoje quiltování. Můžu si malovat a pak papír vyhodím. A tak beru i quiltování zentangle. Nemusí to být hned výrobek, nemusím vymýšlet projekty. Můžu si šít jen tak, pro radost. A tak to taky dělám. Jen tak. Pro ten "kreslící" relax.

Přeji krásné podzimní dny. Jana

11 komentářů:

 1. Podkafíčka jsou nádherná,nejen svým zpracováním, ale i vybarvením. Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. No to je přesně ten případ, kdy jsou melírované nitě krásné. J.

   Vymazat
 2. Zrovna dnes jsem hrabala listí a ještě mě další hromady čekají:_))) Ale tvoje lístky mi vůůůbec nevadí, ba naopak:_)))

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, ta lehkost a přesnost s jakou maluješ strojem mne neustále fascinuje. M.

  OdpovědětVymazat
 4. ... opět krásná práce, podkafíčka jsou nádherná. Pohodové dny Miluška.

  OdpovědětVymazat
 5. Moc krásné !!! Ivana

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala