pondělí 11. prosince 2017

Quiltuji s Lori Kennedy.

Před nedávnem jsem objevila na Instagramu pochvalný komentář u mého quiltování a paní se mne ptala, jestli bych nechtěla zkusit její vzory quiltovat na šlapacím stroji. Kouknu se pořádně, kdo mi to vlastně píše... LORI KENNEDY.
Její blog se spoustou vzorů a rad a taky množství fantastických výrobků najdete TADY.
To vše zdarma k nekomerčnímu využití.

No tak pozor, toto je úžasná příležitost, jak to zkusit. Její vzory jsou tak výrazné, že bylo pro mne nepředstavitelné je použít. Navíc jsem kdysi něco zkoušela a neuměla jsem moc quiltovat, tak mi to nešlo. Ale když jsem byla vyzvána?! To už je důvod. Všeho jsem nechala a vrhla jsem se na to, chtěla jsem stihnout před vánocemi i vánoční hvězdu. Použila jsem její vzory, ale projekty jsem si vymýšlela svoje. Vzory jsou mi velmi blízké a protože jsem typický čmárač, a kreslím, třeba když telefonuji a to ani nemluvím o plodných poradách.

Abych si to ještě ztížila, zaplantala jsem do toho Bobbin Work, zatkávání, a šíleně trhavé kovové nitě.

První projekt. Kytky, které musely přijít na řadu. Vymýšlela jsem, kam je šít. Udělat si jen křivou mřížku nebo ušít nějaký patchworkový vzor? Nejlepší by byly dlaždice. Vzor, který mne nikdy moc nezaujal, se ale ukazoval nanejvýš vhodný. Devět je moc, udělám je jen ze čtyř. Nešila jsem úplně jako magické dlaždice, na to jsem měla málo prostoru, ale podobné to je. Tento projekt jsem šila samozřejmě celý na šlapacích strojích a to dokonce na čtyřech.
Velikost je asi 65 x 65 cm. Výplň Termonlín 80, nitě Güttermann a batiky Stoff.

Franta - krejčovský Pfaff, na něm jsem sešívala

Viktorka - menší Mundlos, můj první šlapací stroj. Na ní jsem obšívala jednostlivé bloky před prošíváním. Prošívala jsem obyčejnou patkou. Naprosto bez problémů.

Ládínek - krejčovský Mundlos. Používám ho jen na quiltování. Tyto stroje nemají ponorné podavače, tak jsem je vymontovala a zoubky se nemusím zabývat.
Quiltovala jsem bavlněnými nitěmi Güttermann s jemným melírem.


Zbývá olemovat. Tady fotku stroje nemám, ale lemovala jsem na dalším krejčovském Mundlosu.

Druhý projekt. Vánoční hvězda. Moc jsem ji chtěla šít. Vymyslela jsem si stříbrnou na tmavě šedé. Nakonec jsem vhodnou barvu neměla, tak jsem zvolila šedozelenou jako podklad. Nitě možná máte doma, šít se s nimi na stoji nedá. Ale pokud je dáte do pouzdra na Bobin Work, nebo jako já, máte další pouzdro s povoleným napětím, tak to jde. Vzor se pak tvoří dole a na rubu pak budou nitě, použité jako horní a ty jsem dávala Amann polyesterové. Běhoun má šířku asi 33cm a délku skoro metr. Výplň opět termolin 80. Ono je to docela nefotitelné a skutečnost je hodně jiná. Doufám, že budoucí majitelce se bude hodit a posílám ho jako dárek kamarádce.
Quiltovala jsem na šlapacím stroji Mundlos Original Victoria.Hvězdu jsem zkusila v červené barevnosti a quitovala jsem na šlapací Ladě 77 s obyčejnou látací patkou.

Projekt třetí. Obal na knihu. Růže. Tak ty mi ležely v hlavě už hodně dlouho. Jen jsem nevěděla jak na to. Se vzory Lori Kennedy to bylo jasné.
Tady jsem si vypomohla moderním strojem a to zatkávačkou. Quiltovala a šila jsem už zase na šlapacích strojích, opět Mundlos. Quiltovala z rubové strany. Líc vzoru pak tvoří spodní perlovka, navinutá do cívky. Zvládá to i stará Minerva - video TADY. 

Projekt čtvrtý, zatím nedokončený. Jsou to polotovary na chňapky a dávám je sem proto, že je to opět vzor růží, stejný jako na zatkávaném obalu. Quiltovala jsem bavlněnou melírovanou nití Mettler.


Budu velmi šťastná, když se budou mé výrobky alespoň trochu autorce vzorů líbit. Myslím, že to nebudou poslední vzory na mých výrobcích, ještě bych toho chtěla hodně zkusit. Děkuji, pokud jste můj  dlooooouhý příspěvek dočetli až sem.
Klidný advent přeji. Jana