pondělí 13. května 2019

Minnie, Mickey, Super Mario a taky kočka a pes

Dostala jsem zprávu, že dinosauří deka pro Davídka už je předaná, ale tu představím později. Tento víkend jsem věnovala celý Dekám z lásky. Vybrala jsem si aplikace Minnie, Mickeyho a Super Maria. I když mám vyšívák a nějaké zdigitalizované výšivky by se určitě našly, tak pro Deky z lásky dělám aplikace po svém. Sice to trvá, není to ani úplně dokonalé, ale já mám pocit, že jsem těm dětem věnovala to, co jim dát chci. Aplikace jsem dělala klasickým entlem, trojitým rovným stehem a něco volným vyšíváním. Protože jsem potřebovala obšití trojitým stehem, tak jsem šila na Bernině. Mám Berninu Auroru 440 QE. Používám ji jen málo, ale jsem ráda, že jsem si před sedmi lety vybrala právě tento stroj. Než jsem začala na šlapacích strojích, dělala jsem na něm všechno, včetně prošívání dek. Teď sice odpočívá, ale občas ji proženu. Mám ji ale jen na speciality, které šlapací stroj nezvládne a musím se přiznat, že jsem si po delší době musela vzpomínat, který knoflík zmáčknout.
I když přišívám entlem s patkou, tak snížím přítlak patky na minimum. Prací  pak můžu otáčet po pár stezcích a nemusím zvedat patku. Bernina patkovou tyč nadlehčuje a aplikace se mi dělají lehce.

 A takto jsem šila. Vytiskla jsem si motivy a rozdělila na hlavní části. K podkladu si je přilepím pomocí pavučinky a podkladovou látku při našívání podložím vytrhávacím vlizelínem, který se používá pro strojovou výšivku.

 Postupně nalepím po vrstvách a obšívám entlem bavlněnou nití. Volnou výšivkou jsem dělala pusu a oči.
 Na závěr jsem světlé díly zvýraznila obšitím trojitým stehem.
 Super Mario byl trochu složitější, zabral mi celé nedělní dopoledne.

 Původně jsem chtěla všechno dělat na mechanickém vyšíváku, ale neumím tak dobře zvládnout volné vedení látky, aby na klasických postavičkách nevypadaly podivně. V rámci trénování jsem ale přidělala ještě dvě aplikace, kočku a pejska. Pracuji z jednoho kusu látky, na kterou dovyšívám detaily.
Jak aplikace TADY, volné vyšívání TADY

To je skoro všechno. Vlastně ještě ne. Ještě moje rezivění s kroužky:
Krásné dny přeji. jamala

Žádné komentáře:

Okomentovat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala