úterý 28. března 2017

Pozvánka

Blíží se patchworkový svátek - 11. mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting.
Já se musím přiznat, že jsem nikdy na žádné výstavě nebyla, natož na takové.
Pozvání jsem dostala už před rokem od Lenky z Nej šicí stroje. Ptala jsem se jí jaká byla výstava a ona:  Tak příště pojedeš s námi. A vem si třeba tu svoji Viktorku.
Rok uplynul. Já se v quiltování posunula o kus dál. Viktorka, jak už to u starých strojů bývá, utrpěla vážné zranění a tak pojede Andy - Lada 77.
Udělala jsem krátké VIDEO, práce v něm zastoupené budou k vidění na stánku Nej šicí stroje. Deka s lásky Minecraft pro Matěje bude na stánku Deky z lásky.
No aby toho nebylo málo, tak nejen první výstava, nejen se šlapacím strojem, ale ještě se pokusím každý den ve 13 hodin o quiltovací workshop. Takže vás zvu a v pátek přijde možná i kouzelník.
Na stánku bude k vidění i moje vzorníková deka. Tady opět připomenu svoji stránku na Facebooku Quiltíme s Leah Day. Toto byla opravdu velká zkušenost a navíc, vzorník se bude hodit pro další práci.


Už v minulém příspěvku jsem psala o quiltovací patce pro pravítka. Využila jsem na borduru pro deku Minecraft. To jsem ještě neměla pravítka. Už mám a tak se učím s nimi pracovat. Práci jsem pojala tak, abych využila jen pravítka. Quilt projde ještě malou úpravou, ale já ji ukážu zatím jen tak, jak vznikl s pomocí quiltovacích pravítek. Vznikl tak vlastně jakýsi vzorník v klasickém pojetí a i ten pojede se mnou na PPM.

Já bych ráda odpověděla na námitky, které se objevily, když jsem práci zveřejnila na Facebooku.
"Jani, ty to zvládneš i bez pravítka". Já si myslím, že možná některé věci ano, něco ne. Každopádně je to jiná práce, někdy i docela náročná a na šlapacím stroji ještě víc. Chybí třetí ruka na roztočení kola. Já myslím, že každá zkušenost nás posouvá a proto kombinace šití pravítek s quiltováním  zcela volně z ruky bude rozhodně zajímavá.
Tento quilt má velikost 90 x 60 cm, výplň tvoří Termolín 80. a šila jsem na šlapacím stroji Mundlos Original Victoria. Pro práci s pravítky jsem použila quiltovací podložku, která je v tomto případě docela potřebná. Udržet pravítko na látce, to celé ještě u patky a šít pěkně podél pravítka, to už chce pěkně hladký a kluzký podklad.
 Pravítka jsem použila tak, jak jsem je položila na quilt.

 Přejí krásné jarní dny a těším se na vás. Jana