sobota 11. listopadu 2017

Pozdní podzim

Letos jsem si neužila takový ten vybarvený podzim. Vlastně ani moc nebyl, počasí tomu moc nepřálo. Ale i tak je pro mne podzim tím nejhezčím obdobím roku. Šila jsem ale deku z lásky a moc podzimního šití jsem nestihla. I když ona i ta deka vlastně byla v podzimních barvách.
Bez něčeho malého podzimního bych ale nevydržela a tak jsem si alespoň vymyslela malá podkafíčka. Quiltovala jsem na Emilce, což je šlapací Lada 77.  Trošku se vymyká té běžné produkci a je krásně zdobená. Dostala jsem starou látací patku a začala jsem s ní quiltovat, přijde mi, že se k těm strojům hodí nejlépe. Na podkafíčka jsem použila Termonín 80 jako výplň, a nit bavlněnou melírovanou Mettler 50. Vzory lístků jsou podle Leah Day.

Když jsem doma, tak mám na šití šlapací Berninu 117 a šlapací Minervu 126 na quiltování. Na Minervu se mi hůř zvyká. Je ve skříňce a nevlezou se mi nohy. I tak se na ní snažím quiltovat.
A k mému zentangle. Viděla jsem nějaké video. Paní kreslila zentangle a na konci obrázek rozstříhala na malé kousíčky. Tak beru i svoje quiltování. Můžu si malovat a pak papír vyhodím. A tak beru i quiltování zentangle. Nemusí to být hned výrobek, nemusím vymýšlet projekty. Můžu si šít jen tak, pro radost. A tak to taky dělám. Jen tak. Pro ten "kreslící" relax.

Přeji krásné podzimní dny. Jana