pondělí 20. listopadu 2017

Quiltovací dovolená poprvé

Zůstala mi ještě nějaká dovolená a tak jsem si udělala takový svůj týden na chalupě. Já, kočka, pes a podzim. A moje stroje a především quiltování. Už jsem mockrát psala o tom,  že svádím takový svůj vnitřní boj o tom, jak chci quiltovat. Mám malý rám s quiltovačkou Janome. Nijak jsem ho nevyhledávala a po rámu netoužila, byl mi nabídnut a začal můj vnitřní boj. Rám nebo pod strojem? Každé to quiltování je odlišné a každé má svoje možnosti.
Myslím, že jsem si ujasnila, co je mi mnohem bližší a co mne víc baví. Dnes ukážu první část svého dovolenkového quiltování a to pod strojem. U mne, jak jinak, stroj šlapací. A troufám si mluvit o lásce větší než rám. Tentokrát sem quiltovala na velkém krejčovském šlapacím stroji. Výhoda je dlouhé rameno - 27 cm, nevýhoda, je že na takový stroj si musím nejdříve zvyknout, protože je těžké ho ušlapat. Quiltovala jsem nějaké základy na kabelky a pouzdra. Taky něco na stůl a taky úkoly, které ve svých lekcích zadávala Monika Kolejová.
Všechno šití i quiltování je dělané na šlapacím stroji Mundlos Original Victoria.

Běhoun má velikost 72 x 37 cm. Je šitý z batiky Stoff, Výplň Termolín 80, nitě jemně melírované bavlnění nitě Gutermann a Amann (hnědá).  Vzor jsem si nepředkreslovala, pouze středový stonek. Na ten jsem použila křivítko. Vzor pírek je poměrně velký a kdo šil na šlapacím stroji, jistě si představí, že větší rychlost v těch táhlých dlouhých tvarech je docela oříšek. Pírka dělám zřídka, ale toto jsem chtěla zkusit. Třeba mě to začne bavit?!Další dva výrobky, které se mi podařilo dokončit, jsou dvě taštičky. Quilovala jsem vzory podle Leah Day z její galerie vzorů.
Quiltovala jsem toho víc a budou další kabelky a pouzdra, ale nestíhala jsem všechno zpracovat. Tak ukážu postupně.
A protože nikdy není dost trénování a jak už jsem napsala, ta větší láska je pro mne quiltování pod strojem, tak jsem ještě trénovala podle lekcí Moniky Kolejové.
Nejdříve jsme se učily otevřená klíšťata, abychom posléze zvládly (nebo i? pokud máme mezi sebou nějakého quiltujícího muže, tak zatím o tom nevím) spirálky.

 Zkusila jsem i větší spirálky, takové, které by se daly použít i na deku.

Kousek mého dovolenkového podzimu: Krásné podzimní dny přeji. Jana

2 komentáře:

  1. Janičko, to sis pěkně užívala dovolenou. Zase taková šitá nádhera. M.

    OdpovědětVymazat
  2. ... úžasná dovolená. Moc pěkné kousky - jak quiltovací, tak foto. Umíš všechno, na co šáhneš, to se Ti daří. Blahopřeji. Pohodové dny Miluška

    OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala