středa 14. dubna 2021

Zima se nevzdává

 Už v pořadí druhé ráno jsem se probudila do bílého dne. Dnes 5 cm sněhu, který sice roztál rychleji než včera, ale ráno jsem musela odmést cestičku. V takovém počasí je super sedět u stroje a vyšívat. Nebo jakákoli ruční práce. Od svého stroje vidím částečně na rehkovník, který ještě za teplejších dnů začali zabydlovat rehkové. Rehkovníky máme letos poprvé a nedokážu popsat tu radost, když jsem viděla, že se jim líbí. 

Zatímco jsem čekala na nový list ke svému stavu, tak jsem vyšívala orchideje. Na Urban Threads byly coby nová výšivka v akci, ale já jsem je chtěla vyšít na šlapáku. Někdy bývají výšivky k dispozici jako vzor pro ruční vyšívání, což bohužel nebylo, tak jsem si předlohu nakreslila přímo tužkou na látku. Ladu, na které jsem vyšívala, M. vyptal v hospodě, kde měli ze strojů stolky. V některých byly ještě stroje a nám do jednoho stolu chyběl stroj. Výšivka je velká 30 x 30 cm. Vyšívala jsem na tomto stroji po dvou letech, ale ráda bych se k této práci vrátila a techniku ještě vypilovala. Trénovala jsem rovné čáry, ale trošku i plnou výšivku a našívání šňůrky. Vyšívala jsem obyčejnými bavlněnými nitěmi a Sárinka samozřejmě pomáhala. Pokud se do něčeho takového pustíte, neberte to moc vážně a jen se bavte. I když třeba zlomíte nějakou tu jehlu jako se to povedlo mně.
Jak se staví sen. Rehkové jsou velmi pilní. 
Motýlů jsem měla na přezimování asi pět. Tento jediný přežil probuzení z hibernace. Jestli přežil i tyto mrazy, nevím. Ale nemohla jsem ho už dál držet v komoře.
Ještě jsem stihla přemotat klubíčka z mého prvního většího bavení z roku 2019.

Natočila jsem k tomu krátké povídání. Ale mluvím zase potichu, tak video není veřejné a je jen pro čtenáře blogu. Odkaz ZDE
Pokud nesledujete můj YouTube kanál, tak mám ještě dvě další nová videa. Odkaz TADY a ZDE.
Jsou to videa týkající se prošívání jako takového i volného quiltování. Za tu dobu, co se volnému quiltování pod strojem, jsem se někam posunula. Různé způsoby jsem vyzkoušela na vlastní kůži a myslím si, že prošívání dek a prostě větších kousků chce hlavně velký prostor kolem stroje (ruce si odpočinou) a pak teprve je důležité rameno stroje spolu s vhodným vatelínem. Druhé video jsem natočila, když jsem četla nějakou diskuzi na toto téma. Tak třeba můj názor bude pro někoho přínosem. Pro mne je priorita správné sezení u stoje, jinak budou záda a ramena trpět.

Tak a ještě pohodička v dílně a já se jdu pokusit o další vyšívání. 


Ještě bych moc ráda poděkovala za komentáře u předchozího příspěvku a omluvila se, že jsem včas neodpověděla, ale někdy nejde všechno, jak by člověk chtěl. 
Krásné dny a pevné zdraví přeji. jamala

6 komentářů:

 1. ... Jani, výšivka je nádherná a máš skvělé pomocníky. U Tebe se vždycky dovím něco nového - dnes třeba jak vypadá rehek :-) Pohodové dny Miluška

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miluško, trochu se bojím, jestli je se vrátí v těchto chladných dnech přestali pracovat. Uvidíme. Jana

   Smazat
 2. Jani, opět parádní práce. U Tebe se stále učím. M.

  OdpovědětSmazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala