pondělí

Sváteční (Silvestrovské) šití

Každým rokem dávám tipy na šití na Silvestra. Poslední dva roky to byly mnou vytvořené šablony nebo šití na papír. 

Loni jste mohli šít přástevníky KLIK, Přástevníkům předcházely klasické vzory rozpracované v programu tak, aby se daly šít ručně KLIK TU. Vzory jsou dále dostupné v placené verzi mého blogu. 

Letos  to bude malinko jinak. I letos bude volně ke stažení jeden vzor v jedné velikosti. Na Silvestra přidám tip ještě jeden vzor pro ty, kdo se nemohou rozhodnout a odkaz.
Na placené části mého blogu pak budou další varianty jak Grandmother'a fan, tak toho druhého vzoru. A přejdou až do abstrakce, takže si vybere úplně každý. 

Dnešní vzor lze zpracovávat jako šití na papír, případně freezer papír (kdo nemá, vyzkoušejte obal od papírů do kopírky, některé typy fungují velmi dobře), ale i šití se šablonami, které jde šít ručně nebo na stroji. Jeho název je Grandmother's fan. Já jsem ho nakreslila v programu spíše náhodou a teprve pak zjišťovala jeho název. Vzor je to velmi variabilní. Je krásný z romantických látek v pastelových barvách, ale zajímavý bude i v jednobarevném provedení v zářivých barvách. Na rozdíl od Drážďanského talíře, který také připomíná, se nešije jako aplikace, ale jako křivky. 

Pár odkazů jak na to:

Šití na papír KLIK SEM Podle Carol Doak jsem se učila šít přes papír a právě Carol Doak je světová jednička v šití na papír a uznávaná autorka, která šití na papír zjednodušila a proslavila.
Jak použijete freezer paper se můžete podívat TADY. Právě na tento vzor je použití freezer papíru praktické. TIP.  pokud nemáte freezer papír, tak můžete použít obal z papírů do kopírky. Některé jdou velmi dobře použít a nažehlené lesklou stanou k látce krásně drží.
Jak šít křivky KLIK TU.
Kdo chce lepit, tak KLIK TADY..
Jak šít ručně se můžete naučit od Jinny Beyer KLIK. Na tomto kanálu najdete i inspiraci na přenášení  vzoru na látku.
Vybrala jsem videa u kterých lze zapnout titulky a jde tedy nastavit češtinu.

Na inspiraci se podívejte třeba na Pinterestu. Vzor jde využít také jako základ pro šití koček nebo motýlů. Můžete skládat pravidelně, nepravidelně, na špičku, do diagonál, od středu... 

Vzor dávám už nyní, aby jste si ho mohli připravit a nechat vytisknout, pokud nemáte doma tiskárnu.

MOJE TIPY:

 • Při tisku šití na papír zadejte jen tu stránku, kde se nachází část, která se šije přes papír. Doplňující části zpracujte jako šablonu. Tu si snadno vyrobíte z pevného kartonu.
 • Pokud budete šít z jednotlivých šablon, opět je snadno vyrobíte z pevného kartonu.
 • Můžete využít různé zbytky a šít jako scrap.
 • Můžete šít moderně a vodicí linky použít jen jako orientační a našívat můžete i nestejně široké proužky. (OBRÁZEK v placené části)
 • Na středovou část budete našívat malé zbytky jakýmkoli způsobem (budete ignorovat i vodicí čáry). (OBRÁZEK v placené části)
 • Středovou část nebudete sešívat a jednoduše ji ustřihnete z barevné látky s výrazným vzorem.
 • Švy zvýrazněte ručními vyšívacími stehy.
 • Středovou část vyšijte ozdobnými stehy z Vašeho šicího stroje, našijte na ni různé vlny, vytvořte ji jakoukoliv kreativní metodou (confetti, tisk na látku, ruční výšivka)
 • Pokud chcete jinou velikost, upravte velikost před tiskem, nebo se připojte k placené verzi 😉, kde jsou k dispozici různé velikosti.
V neposlední řadě bych ráda poděkovala Vám všem, kdo jste se připojili k placené verzi. Mohla jsem nakoupit látky za zadní stranu quiltů pro Klubko a darovat tak deky bez finanční pomoci Klubka. Jste tedy součástí mého charitativního šití. Díky moc. 
Pokud nevíte jak k placené sekci, tak informace najdete ZDE.

POZOR !!! Speciální akce !!! pro VIP čtenáře. Pokud jste mne kdykoli podpořili darováním topu nebo zbytků k šití a tvoření, tak se můžete přihlásit k šití pomocí formuláře KLIK. Bude Vám zaslána pozvánka k plné verzi Silvestrovského šití. Jako kontaktní e-mail uveďte takový, kterým se přihlašujete ke službám Google. (Prosím vyplňte formulář pouze jednou, opakované vyplňování formuláře mi komplikuje práci s výstupy, děkuji) Šablony budete mít k dispozici stále a přihlásit se můžete nejen na Silvestra. 
K Silvestrovskému šití pro VIP TUDY
Poznámka: Není to přístup k placené verzi blogu, ale pouze k článkům týkajícím se právě tohoto šití..

SOUBORY VOLNĚ KE STAŽENÍ

PDF soubor ve velikosti 6 inch KLIK SEM
PDF soubor ve velikosti 6 inch šablonky KLIK SEM
PDF soubor 2 inch (pouze placená nebo VIP část blogu)
PDF soubor 4 inch
PDF soubor 8 inch
Kontrolní čtverec 1 inch KLIK TU

Materiály ponechávám volně ke stažení bez časového omezení.
UKÁZKA CO SE NACHÁZÍ V PLACENÉ (VIP) VERZI:
K článku TUDY

PDF soubory s 11 dílky 4, 6  a 8 inch a také verze s menším středem

PDF soubor 4 a 6 inch


Bojíte se křivek? I takovou variantu na blogu najdete. 

PDF soubory 4, 6 a 8 inch + návrhy skládání vzoru.


Krásný zbytek adventu přeji. jamala

1 komentář:

 1. ... Jani, děkuji za Silvestrovské šití, vzory vypadají moc dobře, obzvláště se mi líbí předposlední. Paráda.
  Pohodové adventní dny Miluška

  OdpovědětVymazat