neděle

Opět ve světě Minecraftu

 Když jsem byla požádána, abych pomohla najít švadlenu pro Ondru, tak jsem vůbec nehledala a hned jsem se přihlásila sama. Požadavek totiž byl ušít deku s námětem Minecraftu. Vzhledem k tématu by bylo dobré aby deku šila jedna švadlena. Ještě jsem nenapsala, že se jedná o projekt pro Deky z lásky. Něco o Ondrovi najdete ZDE KLIK.

Minecraft jsem šila vícekrát polštáře, bločky, i samostatnou autorskou deku. Některé moje práce na toto téma jsou zde KLIK. Tentokrát jsem sáhla po už zpracovaném návodu KLIK SEM. Původně jsem myslela, že udělám zase kostku, ale jsem ráda, že jsem do toho nešla, protože nevím, zda bych ji tak pěkně sesadila jako před lety.
Něco k návodu. Nešila jsem na vlizelín, jen jsme prostě sešívala čtverečky. Sice mi to občas nevycházelo tak přesně, ale čtverečky byly docela velké a já jsem nechtěla tvrdou deku. Práce mi nešla moc od ruky. Nejdříve jsem si vymkla kotník. Na šlapáku to vůbec nešlo. Ani když už jsem se mohla trochu pohybovat a mohla se konečně pustit do šití. Následovalo naštípnuté žebro a absence cvičení vyvolala bolesti zad. Zpožďovalo se mi prošívání na zakázku a samozřejmě i Minecraft. 

Zpátky k dece. Jak jsem psala, sešívala jsem čtverečky, bloky vyšly cca 30 cm velké. To ještě šlo. Šila jsem ze zbytků jednobarevných látek a občas jsem se nedržela návodu přesně, přidala jsem další barvy. Každou postavu jsem si vždy vyhledala a řešila, zda ji mohu ušít malinko jinak.
Pak došlo na jméno. To mne zdrželo další týden. Nejdříve jsem se ho snažila šít z malých čtverečků, ale to bylo hodně špatně. Na dece by vznikl tvrdý neforemný díl. Dvě těžce vypiplaná písmena letěla do koše. Samozřejmě s tím i všechny návrhy. Například písmeno D mi dalo zabrat, aby nevypadlo z konceptu a ještě vypadalo dobře. Nakonec jsem se rozhodla pro již osvědčenou aplikaci v duchu nápisu originálního loga, kterou jsem už párkrát použila. Vše jsem konzultovala se synem a padla také věta: Mami, ale bylo by super, kdyby jsi tam dostala i ten nápis Minecraft. Čtverečková písmena z originálního návodu už byla jasně mimo hru, zjednodušení také, protože svět Minecfraftu je prostě čtverečkový. Nakonec jsem tam vyšila alespoň logo (děkuji Renatě Pudlici za výšivku). Hotové logo jsme zašila do deky a v noci na mne skočila myšlenka: 🔔Máš přece svítící nitě🔔! Takže díl vypárat, vyšít znovu. Stejně tak je nitěmi ve tmě svítícími vyšité i logo Dek z lásky a štítek na zadní straně.

Ondra má rád zelenou, tak na zadní straně už nemohlo být nic jiného než zelená a prošívala jsem na rámu rovné čáry s vracečkou. Na zadní stranu jsem použila měkký flanel a napjatě jsem čekala já deka bude až ji sundám z rámu. A příjemné překvapení, i přes to množství švů a relativně husté prošití je deka velmi měkká.
Olemovat a Ondrovi přidat ještě zelenou tkanou šálu a mamince taštičku (vůbec jsem si nevzpomněla fotit) a deka je konečně na cestě k majiteli. Ondro, ať se ti pod ní dobře leží.


Šlapák nahradila elektrika

Návrh aplikace
Svítící logo. Nitě Amann, výšivka bezproblémová, nitě se netrhaly.

Vzor prošití:

K odběru článků na tomto blogu se můžete přihlásit v kontaktním formuláři. Je to zdarma a v souladu s ochranou osobních údajů. Jen vám neuniknou žádné články.
Je nutné zadat verzi pro web a formulář najdete v bočním sloupci. 
Upozornění na nové články budu posílat i na přízový blog ZDE KLIK. Odběratelé přízového blogu mají jako bonus přístup k albu přízového blogu, kam dávám různé rady k tkaní a další. Pokud chcete odebírat jen jeden blog, napište tuto skutečnost do vzkazu formuláře.
Tak a to je pro dnešek vše a já přeji krásné léto. jamala

2 komentáře:

  1. Pecka,jako vždy. Pečlivá a precizní práce.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Hani, děkuju moc. Dostalo se mi obrovského ocenění od Ondry a to byl skvostný pocit. Jsem ráda, že jsem do toho šla.

      Vymazat