neděle 17. března 2013

Dvě auta a Tomáš

Něco z čeho mám radost. Pro Deky z lásky jsem šila sice čtyři deky, ale obrázky jsem přispívala jen v začátcích projektu. A to jen strojovou výšivkou a to je spíš práce stroje než moje a nic jsem do toho nedala.
Při šití dek jsem si na obrázcích oblíbila křížkovou výšivku a aplikace. Křížkem jsem kdysi vyšívala, jenže nemám vhodné předlohy a do aplikací jsem musela sbírat odvahu.
První aplikovaný obrázek pro Deky z lásky jsem ušila do deky pro Davídka. Teď jsou to opět aplikace a to dvě auta pro Péťu. Kdyby jste to nepoznaly, jedno jsou hasiči a jedno autíčko vozí ovoce. Obrázky jsem si rozkreslila podle ilustrací v dětské knížce a všechno to aplikování mi zabralo skoro celý den. Už nemám pocit, že jsem se obrázkům nevěnovala dost. Nakonec jsem do nich zamotala i tu strojovou výšivku.
 
Dalším projektem pro Deky z lásky je polštářek pro Kubíčka (Péťův bratříček).
Zadání - modrý polštář s Mašinou Tomášem. Sice jsem použila strojovou výšivku, ale zase k ní jsem dělala polštářek, tedy celé dílko. A nejsem si jistá, jesli bych mašinku Tomáše zvládla dostatečně věrohodně jako aplikaci. Třeba příště.
Polštářek vám zatím celý neukážu, budu respektovat přání organizátorek (i když to není deka) a hotový představím až po předání. Tak alespoň malá ukázka.

A ještě ukázka z mojí krize, jak to Hanka pěkně nazvala.
O záměru šít deku z látek na aplikace jsem už psala. Jenže první díly mne vůbec nepotěšily. Je to nějaké ponuré, chce to něco barevnějšího.
Děkuji všem za milé komentáře a za podporu a přeji krásné dny. Jana