neděle 18. srpna 2013

Moje první háčkovaná deka

Dodělala jsem svoji první háčkovanou deku. Háčkování je koukám mnohem rychlejší než pletení a tak se mi zdá, že jsem si to nějak málo užila. 35 čtverečků 22,5 x 22,5 cm. Větší být ani nemohla i kdybych chtěla, došla mi bílá vlna. Velikost celé deky 122 x 156 cm. Vlnu jsem dostala, je to Loreta a nějaká neurčitelná příze s mohérem a k tomu teňoučká Lenka, kterou jsem dávala dvojitě a háčkovala jsem podle Praktické ženy. Čtverečky jsem spojovala krátkými sloupky a deku obháčkovala řadou dlouhých sloupků a řadou polosloupků. Jen deka se nechtěla moc fotit a barvy moc nevycházely.

Celkový pohled se tak moc nepovedl, tak alespoň pro představu.

A ještě s modelkou. Byly s ní trošičku problémy. Měla špinavé brýle, hrozné vlasy, strašné nohy...

A co bude další? Doplnila jsem zásoby na další deku. Pustila jsem se do chňapek z "dovolenkové" příze. No a taky jsem se přihlásila na háčkování želvy do klubu na Fleru. Zvířata mi nejdou, uvidím, zatím jsem ještě ani nevybrala vlnu.

Tuhle chňapku jsem háčkovala na dovolené z různých zbytků, které jsem si vzala sebou pro případné deštivé dny. Háčkovala jsem bez návodu podle obrázku, který jsem měla nevím od kdy uložený v počítači. Až po návratu jsem zjistila, že návod je volně na netu ke stažení.
Krásné dny s háčkem přeji. Jana