úterý 18. dubna 2017

Encyklopedie Vyšívání - recenze


Už na začátku roku vyšla v nakladatelství Metafora kniha encyklopedie Vyšívání .


Autorka Pauline Brownová, přeložila Eva Fuková a anglický originál: The Encyclopedie if Embroidery Techniques.

Rovnou napíšu - jsem nadšená. Především je to opravdu encyklopedie, takže zahrnuje různé vyšívací techniky, vyšívání ruční i strojové.
Každá kapitola obsahuje popis techniky, návod a příklady využití dané techniky. A tady musím napsat, že příklady jsou opravdu zajímavé a moderní. A inspirativních prací je spousta i v kapitole Galerie, která knihu uzavírá. Slovníček technik, rejstřík a seznam autorek vyšívaných prací je další významný bonus. Spoustu autorek už jsem si dohledala na internetu a je na co koukat.
Kuk na inspiraci v knize:Ještě se vrátím k obsahu knihy:  Vyšívání na tkaninu, malování jehlou, vyšívání s počítanou nití, vyšívání metalickou přízí, strojové vyšívání, aplikování, prošívání, Kapitola Ostatní techniky pak představuje další techniky jako tkaní jehlou, sámkování nebo stužkovou výšivku.


Já jsem vyzkoušela tzv. 

Volný styl strojového vyšívání.


A takto dopadly moje historicky první vyšívací pokusy na šlapacím stroji Royal ( ne elektrickém už jsem kdysi dříve vyšívala) s použitím rámečku a volného šití. Samozřejmě šlapací stroj není podmínka, ale u mne už tak nějak věc cti. Doplnila jsem quiltováním ve stylu zentangle. A zvládla jsem i krátké video. Samozřejmě lez skoro na každém stroji, stačí když má základní rovný steh.

Já bych tady ráda připomněla, že informace z knihy podléhají autorským právům a jsou zveřejněny na základě dohody s nakladatelstvím.
Návod na vyšívání najdete TADY.Jestli můžu knihu doporučit? Už jsem psala, že jsem nadšená. Zatím mne nejvíce oslovily kombinace aplikací a volného vyšívání, ale jednou snad dojde i na ruční techniky.
 Krásné jarní dny přeji Jana.

6 komentářů:

 1. Jamalko,nádhera a ještě jednou nádhera.Vyšívání je tak krásné,že by nikdo nemohl poznat,že to byla Tvá první vyšívka.Pa Lenka.K

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, obdivuji tě, jsi úžasná!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Nádhera je až neuveritelné že si to dokázala na šlapacom stroji .

  OdpovědětVymazat
 4. je to neskutočná krása, ani slovami nedokážem opísať, aké pocity vo mne vyvoláva pohľad na toto dokonalé dielo :)

  OdpovědětVymazat
 5. Pro mne neuvěřitelná krása...máte můj veliký obdiv.

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala