středa 22. listopadu 2017

Quiltovací dovolená podruhé

Bylo by na delší povídání jestli je rám nezbytný pro prošívání dek. Je to jiná technika šití. Ale já o tom asi dnes vůbec psát nebudu. A tak jen ukážu další z prací mojí quiltovací dovolené. Top šila Renata Spurná a vyšívala i dinosaury. Já jsem deku jen quiltovala, na ní je zase dokončení deky. Lemovat bude tmavě modrou a já se už nemůžu dočkat, až uvidím hotovou deku.
Deka byla hodně o šití s pravítky. Výplň je hlazený vatelín 120g. Protože mám jen malé rameno stroje, borduru jsem si rozdělila na dvě části. Ale udělala bych to asi i tak, aby se opticky zmenšila její šířka. Deku jsem nazvala Dinosaři v modrém pralese a podle toho jsem zvolila i vzor na borduru.

 Deka je barevná a nití jsem používala několik barev. Prošívala jsem nitěmi Amann Isacord.

 Tady je vidět, že stroj opravdu daleko nedosáhne, ale takto rozdělená bordura nebyla žádný problém.

 A tušíte vůbec, jak to vypadá pod dekou a co se tam může schovávat?


Na obrázkové dece je většinou hodně šití podél švu a tady jsem si toto docela užila. Patka i pravítka jsou od Nej-šicí-stroje.

Rub deky.

Na rámu se šije rychleji než pod strojem a tak jednak se kreslením musím naučit vzor - postup, jak budu prošívat. A také si vzor kreslím ve skutečné velikosti. Důvody jsou vlastně dva. Dostanu do ruky velikost vzoru a jednak mám jakous takous představu, jak bude výsledek vypadat.

 Protože Renata poslala i kousek látky, která je na přední straně vyrobila jsem ještě dva základy na polštáře. Nejsou sice s obrázkem, ale zato budou praktické. A po vycpání a olemování tmavě modrou určitě vyniknou.


Přeji krásně proquiltované dny. Jana