úterý 19. června 2018

Quiltovací

Není toho moc, co bych stihla, ale na odreagování jsem trochu quiltovala. Vzor první je z galerie Leah Day. Číslo vzoru už nevím, ale hned v úvodu galerie jsou základní paisley a návod na ně.

 Vzor druhý jsem si vypůjčila ze vzorů zentangle a převedla jsem si ho do quiltování. Tříbarevná kopíruje barevnost duhového zipu, který bude na taštičce. Druhá je šitá melírovanou nití fialových odstínů, protože vzor se šije dvakrát..

K šití vzoru jsem natočila i krátké video. Vracím se vždy po stejné linii a ze vzoru odbočuji a postupně došívám. Tak, abych se co nejméně musela šít ve stejném místě třikrát.
Další moje rady k volnému quiltování, najdete TADY.
Kabelky jsem neušila také proto, že jsem obdivovala náprstníky. Letos jich rozkvetly v lesích u nás celé plantáže.


A fotka z letošní sklizně jahod. Já mám totiž tu rostlinku jen jednu a Vendulka se rozhodla, že se moc prohýbá pod tíhou jahod a prostě je sklidila.
Přeji všem krásné dny. Jana

2 komentáře:

Miluska14 řekl(a)...

... pokochala jsem se Tvým krásným prošíváním, obdivuji přesnost při prošívání ve stejné linii (video jsem pustila několikrát :-)) a zase se něco přiučila o přírodě. Jsem kulturní barbar, kytičky se mi líbí, ale vůbec nevím jak se jmenují. Děkuji za poučení. No a Vendulka se tváří jako by se nic nedělo, že? Měli jsme jezevčíka Bleska, ten si chodil na zahradu trhat jahody, hrášek, maliny a dokonce "ožíral" i stromkový angrešt. Jsou to miláčci. Pohodové dny Miluška

Marie Králová řekl(a)...

Jani, zase tak nádherná práce. Máš můj obdiv. Jsi až neskutečně šikovná. A to video si také pouštím každý den. Náprstníky jsou krásné. Každý rok se mi na zahradě vysemení. Jen ty bílé se už ztratily. Škoda. Posílám pozdrav do Olomouce. M.