úterý 20. září 2022

S Berninou na stole...

  ...jsem ušila dvě deky. 

Jedna vznikla z bloků, které jsem šila buď v rámci projektu Moniky Kolejové Sampler pro kamarádku. Některé bloky jsem si ale rozkreslovala sama a jsou z různých zdrojů (Wombat quit, quilt Galore a nějaký sampler o jehož původu už nevím). Deka je věnovaná naší Vendulce (pes), která spadla ze střechy. Vendulka přišla zcela o sluch a částečně o zrak, takže je potřeba ji intenzivně hlídat, což se mi tak úplně nepovedlo. A tak jsem v době její rekonvalescence vytáhla bloky a skládala, šila a prošívala. Návrh deky je vlastní, návrh prošívání také. Obě deky jsem prošívala na stole, na logarmu Bernina, který jsem prezentovala na Srazu patchworkářek. 

Velikost 170 x 145 cm. Výplň Jan L 120 g, zadní strana plátno.Nákres deky. Opravdu to není nic složitého. Jen bylo důležité vybrat bloky tak, aby zajímavě zapadaly do sebe.


Další deka vznikla díky šablonkám, které nabízíme pro Vaši práci. Ony se ty naše šablony obrážejí i na první dece, kde jsem použila kolečka. Vzor je vytvořený nejmenší šablonou, výsledné kolečko 2 inch.
Pokud sledujete stránku Dílna jamala na Facebooku, tak už jste vzor v návrzích viděli.
Velikost 180 x 140 cm, výplň Jan L 120 g, zadní strana flanel. Látky jsou barvené pomocí sněhu.


Během šití jsem natáčela i nějaká videa, tak je sem také přidávám.


Vendulka svůj pád nakonec bez následků zvládla. Náš anděl má mnoho práce v posledních dnech, protože událostí, kdy měl napilno bylo víc než by jeden potřeboval. 

Zahrada při domově seniorů v Tovačově ve svém zákoutí ukývá toho anděla. 
Krásné a šťastné dny přeje jamala3 komentáře:

 1. Ať vás anděl pořád tak dobře chrání.
  P.S. Deky jsou boží!

  OdpovědětVymazat
 2. Deky jsou krásné (jako obvykle 😍). Je mi moc líto Vendulky, držím jí palečky 👍🥰. Lidka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Vendulka už se otřepala. Je to náročné. Rok se léčíme s rakovinou a díky tomu je to hodně složité. Ale ona je velmi statečná.

   Vymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala