🚄 Nabídka: Prodej šablony, deky 🚄

Šablony na quiltování s pravítky

Nabízím možnost objednanou šablonu dovézt na výstavu BPM 2024 

⭐ Při objednávce všech šablon (6ks) dárek (pokud už máte sadu koleček a ojednáváte další sadu, tak mi to určitě napište)⭐

 Vytvořili jsme doposud nepoužívaný a unikátní způsob jak využít 3D tisk v quiltingu.

Šablony jsou opatřeny popisem. První hodnota je výsledná velikost kolečka. Druhá hodnota je výška šablony. Výšku nabízíme 3, 5 a 6 mm a výběr výšky se řídí typem Vašeho stroje. 
Na šablonách jsou také vytištěné linky spolu s malými zářezy, které pomáhají šablonu nastavit do správné pozice. Šablona má otvor na protažení kolem jehly, takže není nutné s každým kolečkem ukončit práci a stříhat nit.

Návrh šablony a veškeré naše originální 3D tisky jsou autorské dílo a jako takové podléhá Licencí Creative Commons
CC BY-NC-ND
(uveď původ- zachovej licenci-neužívej komerčně-nezpracovávejte)Jak šablonu získat: 
Šablony jsou pouze na objednávku.a jednoduše mi napíšete na můj kontaktní e-mail:dilnajamala@gmail.com . Zatím šablonu nebudeme nabízet v e-shopu, abychom zabránili nesprávnému výběru tloušťky a pomůžu Vám s výběrem. Do budoucna uvidíme, především podle zájmu, jak budeme prodej řešit.
Šablony budou v sadě tří kusů (výsledné kolečko 2, 2.5 a 3 inch) za cenu 320,- Kč + dopravné.
Jedna samostatná šablona bude v ceně 140,- Kč + dopravné. Šablona je provedena standardním 3D tiskem. Vroubkování je přirozenou vlastností 3D tisku a není na závadu. Povrchově zahlazený by měl cenu někde jinde.
Kromě šablony samotné obdržíte po zaplacení také odkazy na videa s popisem jak jsem šablonu používala na vzor mušlí a další návody s výkladem. Pokud máte účet na Facebooku, tak dostanete také pozvánku do skupiny  a heslo pro vstup. Ve skupině si budeme předávat svoje zkušenosti a budu přidávat nápady jak na to.
Preferuji platbu na účet. 
Posílání. Formou dopisu: v bublinkové obálce a to jako doporučený dopis. Je to opatření, aby při vkládání do schránky nebyly šablony poškozeny. Cena poštovného je pak 78,- Kč.
Balíkovna, dopravné činí 65 Kč.
Zásilky na Slovensko posílám přes Zásilkovnu (89,- Kč)


Srdíčko velikosti 7 x 7,5 cm cena 120,- Kč za samostatnou šablonu (v setu nejméně tří šablon je cena 100,- Kč)Blok velikosti 10 inch (25 cm)


Šablona lístek je k dispozici ve dvou velikostech. Výsledná velikost 6 x 3 cm nebo 8 x 4 cm


Jak vybrat správnou výšku šablony:
Pro stroje Bernina a longram jsou vhodné šablony ve výšce 6 mm. Jediné stroje, které mají skákací pravítkovou patku a proto potřebují vyšší šablonu.
Stroje s vysokým uchycením patky (1 inch) spolupracují se šablonou vysokou 5 mm.  Například Janome a Juki rovnosteh, vyšší třída strojů Janome, vyšší třídy strojů Elna nebo Brother. Patky jsou statické, ale pro Váš stroj je ideální vybrat patku s odpružením, pak zvládnete i členitější patchworkový top. Patka se totiž na vyšším švu nadzvedne a snadněji si se švy poradí. Nabízí Strima. Nejste-li si výběrem patky jistí, napište mi. Mezi patkami na rovnosteh a ostatní stroje je rozdíl ve vzdálenosti jehly od patkové tyče. 
Stroje s nízkým uchycením patky (1/2 inch), tak pro ten jsou vhodné šablony v síle 3mm. Pro tyto stroje existuje také patka s odpružením pro stroje Janome. Nabízí Strima a jistě Vám upřesní použití patky pro Váš stroj. Tuto patku nemám a neznám a je nutno vznést dotaz na prodejce.

Pokud máte zájem o jinou velikost šablony, prosím, kontaktujte nás. 

Co ještě potřebujete k šití se šablonami?
Potřebujete patku pro šití s pravítky a současně i nějakou dovednost volného quiltování, protože musíte sladit rychlost šití a vedení patky kolem šablony. Patka musí být konstruována tak, aby měla z každé strany od jehly vzdálenost 1/4 inch a zvýšená hrana patky se vždy v této vzdálenosti dostala k šabloně. Určitě doporučuji patku s odpružením, která se vyrábí pro stroje Janome a je kompatibilní i s dalšími stroji. Jen musíte vybrat správnou výšku uchycení patky.
Výhody těchto šablon a příklady práce se šablonou v TOMTO ČLÁNKU.
PŘÍKLADY ŠITÍ SE ŠABLONAMI album KLIK.


Obchodní podmínky a ochrana osobních údajů ZDE.8 komentářů:

 1. Jamalko,zdravim,a jdu objednavat sablonku.Moc za Tebe dekuji-jsi urcite prinosem kazde patchworkarce.Zij ve zdravi.Dasa

  OdpovědětVymazat
 2. Je mi líto, že není komentář - Jani jsi hrozně šikovná a umíš reagovat na naše potřeby. Jen co vyprodám našité - (stojím s našitým kvůli té šaškárně C19) tak si ihned jedno objednám. opravdu, stojí to za to vše v jednom. Moc Ti fandím šikulko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Jsem ráda, že se šablonky líbí a hlavně doufám, že pro všechny budou k užitku a budou je rádi používat. Jana

   Vymazat
 3. Dobrý den, dají se tyto šablony používat s BSR patkou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S BSR patkou nelze. Nemá nádstavec na pravítkovou patku. Pravítková patka se kupuje samostatně, nemá ale benefit regulace délky stehu

   Vymazat
 4. Chtěla bych si objednat šablony na srdíčka a lístečky.Moc děkuji

  OdpovědětVymazat
 5. Jarmila Kalousková27. března 2024 v 14:30

  Chtěla bych koupit všechna vaše šablony. Na Mezinárodku se chystám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den. Děkuji za zájem. Psala jsem e-mail. Jana Malaníková

   VymazatPoznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.