Nabídka: Prošívání (quiltování) Vašich dekObrázek č. 1

Prošívání - quiltování na rámu:

Nabízím quiltování na rámu Bernina. Orientační cena je 350 - 550 Kč za metr čtvereční, podle zvoleného vzoru. V ceně je zahrnuto natažení na rám, vyžehlení před prošívám a běžné nitě (zpravidla Amann Isacord). Na prošití bude použita nit v co nejbližší barvě quiltu. Nejnižší cena za prošití deky je 500,- za výrobek (malé výrobky individuálně).
Příklad na obrázku č. 1 je deka prošitá celoplošně. Její velikost je 150 x 200 cm cena celoplošného prošití činí 1 050,- Kč.
Rám umožňuje prošití dek do velikosti 2,5 m.

Není zahrnuto: sešívání látky na zadní stranu (sešití do tvaru nutného k prošití deky), obšívání pro natažení na rám, látka na zadní stranu nebo materiál nutný k nadstavení, vatelín a další přidané materiály, vícebarevné prošití nebo prošití speciálními nitěmi, doprava. 
Vhodnou látku můžete bez poštovného zakoupit v internetovém obchodě patchworky.cz
Zajistím její vyzvednutí. Uveďte osobní odběr a do poznámky napište, že látku vyzvednu.

Nabízím vyšití štítku na deku, dále našití lemovacího proužku tak, aby deka mohla být dokončena ručním přišitím lemu na rubovou stranu. Nutno dodat materiál. 
Pro hladký průběh prací je u složitějších quiltů vhodné dodat vzorek použité látky, aby bylo možno vyzkoušet bezproblémové odstranění značkovačů.


Moje dřívější práce quiltování na zakázku si můžete prohlédnout ZDE

Album prací 2022 TADY (zadáním své práce dáváte svolení s vystavením části Vaší práce zde v albu tak, aby byla vidět moje provedená práce. Vždy bude uveden autor topu ve zkráceném znění GDPR).

Příprava deky: Deka by měla být vyžehlená tak, aby švy nebránily prošití. Nemá-li deka celistvou borduru a ukončení je tvořeno velkým množstvím švů, je nutné ji obšít po obvodu rovným stehem (mohu provést dle dohody), aby se zajistily švy proti párání při přepravě a napínání na rám. Pomocné pruhy se nenašívají. Jak na to, viz. níže.

Mohu dodat rouno, látku na zadní stranu objednám dle domluvy. 

Látka na zadní stranu by měla být sešitá do potřebného tvaru. Velikost by měla být o zvětšená nejméně o 5 cm větší než top, a to na na každou stranu. Pokud je zadní strana menší než top, není možné deku sestavit. Pokud si nejste jisti jak látku nadstavit, pošlete dostatečné množství látky, abych mohla zadní stranu připravit. Látka navíc Vám bude vrácena. Totéž platí i o Vámi dodaném vatelínu.

Jednotlivé vrstvy (top, vatelín a zadní strana) by neměly být nijak spojené. Každá část se navíjí na rám samostatně.

Nabízená rouna.
České polyesterové rouno Jan L 120 g KLIK. Velmi měkké rouno bez zahlazené vrstvy, podobné zahraničním používaným do dek
České polyesterové rouno Jan L 150 g KLIK. Velmi měkké rouno bez zahlazené vrstvy, podobné zahraničním používaným do dek
České polyesterové rouno Javisa 150 g KLIK Upozornění. Velmi splývavé rouno, které není bezprostředně po prošití příliš plastické a deka není teplá. Doporučuji pouze na dekorativní deky, které mají splývat, případně na letní deky.
České polyesterové rouno Jewa 165 g do pevnějších dek například na sedačku
Rouna z Jilany ještě jednou KLIK

Polyesterový Termolin 80 g, 140 g nebo 180 g (Polytex)

Termolin duté vlákno 180 g (Polytex)

Hlazený vatelín 80, 120 g  nebo 180 g (jen na dotaz). Rouno se zahlazenou vrstvou. Vhodné pro ručně šité a jiné výrobky, které potřebují pevný podklad. Má atest pro děti do tří let.
České rouno - recyklovaná bavlna Polytex 150 g Trochu tvrdší než zahraniční bavlněné rouno. Lze použít na deky na sedačku.

Cotton mix Polytex - na objednávku: KLIK. Pokud se rozhodnete pro toto rouno, ráda ho objednám. Poštové hradí zákazník nebo dle dohody (možno rozdělit pro více zákazníků atd.) a po provedení práce Vám zbývající rouno pošlu spolu s dekou.

Obšití deky bez bordury rovným stehem. Takto zajištěné švy se nepářou při napínání na rám a při přepravě a manipulaci při žehlení. TIP: obšívejte z rubové strany, budete dobře vidět, kam se kladou švy.


Doba zhotovení bude stanovena při převzetí zakázky pouze časovým rozmezím. Přesně datum mohu zaručit z povahy prováděné práce jen v některých případech.

Doprava. Preferuji Balíkovnu nebo Zásilkovnu

Obchodní podmínky ZDE 

Kontakt: info@jamala-jamala.czPříklady prošití dle náročnosti. Od náročnosti se odvíjí i cena prošití:

Příklad 1: Celoplošné prošití od kraje ke kraji. Není zde žádné omezení vztahující se k patchworkovému vzoru na dece. Vzor je tedy tvořen samostatně. Je to nejlevnější varianta prošití a možné vzory lze vybírat v TOMTO ALBU.

Příklad 2: Celopošné prošití s oddělením bordury.

Příklad 3: Blokové prošití s pravítky a celoplošné prošití bloku vzorem chrámová okna.

Příklad 4: Blokové prošití s pravítky, echo prošití a obšití aplikací.

8 komentářů:

 1. Jani to je prima zpráva, v tuto nabídku jsem nedoufala, vždy jsi to odmítala, tak za mne super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc. Mnohé se změnilo, mnohé se událo během posledních dvou let. Loňský rok byl velmi přelomový a tak jsem se rozhodla to alespoň vyzkoušet. J.

   Vymazat
 2. Jani super! Přeji ti ať se ti daří. A jestli něco vytvořím a budu potřebovat prošít, tak jsi pro mne na prvním místě.

  OdpovědětVymazat
 3. Jani, děkuju moc. Budu se těšit.

  OdpovědětVymazat
 4. Jani, i moje blahopřání k rozhodnutí na zakázkové quiltování. Držím palce. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, děkuju. Rozhodnutí bylo těžké, nicméně je nutné skočit do vody a plavat. Jana

   Vymazat
 5. Výborná zpráva. Už teď se těším, že někdy snad. Budu mít něco extra a pak si budu považovat a prosit o prošití. Ať se ti daří. Monika

  OdpovědětVymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala