úterý 4. června 2019

Šití pro SONS

Zapojila jsem se do jednoho charitativního projektu. Více si můžete přečíst TADY.
Ještě to asi nebude všechno a něco přidám, čas je do konce prázdnin. Zatím jsem ušila kosmetické kabelky, protože si užívám svoji letní dílnu a svoje místo dostala i Lada, kterou používám na quiltování. Trošku jsem si musela zase zvyknout na lehčí stroj a jiný rytmus šlapání, ale nakonec jsem se nějak chytla. Vzory jsou z galerie Leah Day, Angely Walters (riflová kabelka), pírka podle výukových videí Moniky Kolejové. Všechny odkazy najdete na mojí stránce o volném quiltování.
Výplň je termolín 180, taštičky jsou podšité a podšívka je vyztužená tenkým vlizelínem. Quiltovala jsem melírovanými bavlněnými nitěmi, jen kabelka z umělé kůže je quiltovaná nitěmi Amann Isacord s použitím jehly na kůži.
Vybírala jsem si jehelníček do dílny - loňské dárky k narozeninám zase pohromadě.
Riflovinu a vůbec silné materiály na tašky hravě zvládne krejčovský stroj. Tento byl uzpůsobený vyloženě na hrubé šití a já se nebojím šít silnými nitěmi, které bych do obyčejného stroje nedala. Má své místo v dílně.
Všechny stroje v mojí letní dílně jsou šlapací.
Přeji krásné dny a všem bych přála i letní dílnu, je to úžasné šití. jamala

9 komentářů:

 1. Jani, když na mě tyhle taštičky ráno vykoukly na FB, říkala jsem si, že si Jana zase krásně hrála. Jen jsem netušila, že je uvidím i osobně a budu mít tu krásu v rukou:_) Předem za SONS děkujeme.

  OdpovědětVymazat
 2. Jani, to je nádhera. Nemám slov. M.

  OdpovědětVymazat
 3. Prostě nádhera, jenom mi nejde na rozum jak to všechno stíháš???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Libuško, no po pravdě, ani já ne :.)). Ale mám trpělivého muže a nechává mne, abych si dělala co chci. A navaří, protože já to prý neumím. J.

   Vymazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala