pondělí 19. března 2018

Mrazivé květy

Zítra začíná astronomické jaro, zatím máme zpátky zimu. Já zimu ráda a vlastně se s ní loučím těžce. Můžu barvit, lyžovat, ráda chodím v zimě do lesa. Letos jsem ji využila k barvení sněhem docela málo, ale něco mám. První batika, kterou jsem udělala byla jen tak narychlo, abych to zkusila. Byla dost kontrastní, ale krásně vybarvená a udělaly se mi tam vedle tyrkysové šedé fleky. Za mokra batika vypadala TAKTO. 
Quiltování jsem si dost rozmýšlela, že v tom nebude vidět. Šedá místa byla kromě středu i na kraji látky a nedala se moc dobře využít. Nadšila jsem batiku černým plátnem a květy jsem protáhla do černého lemování. Quiltovala jsem šedomodrými nitěmi. Středy květin jsem stínovala světlým melírem a modrofialový melír jsem použila na černou borduru. Inspirovala jsem se fotografií, kterou jsem udělala v komoře v mrazivých dnech. 
Musím říct, že za umělého světla není tak dobře vidět. Příště zkusím aplikace a jiný podklad. Hledala jsem si obrázky květů na skle na netu a našla jsem spoustu inspirace. Takže tyto moje květy určitě nejsou poslední.
Ano, jsou velmi křehké, jako když otevřu dveře do komory a za chvíli po té kráse není nic. Pro mne je to krása, která mi stále leží v hlavě a zkusím je ještě jednou zachytit...
Quiltovala jsem na šlapacím stroji Mundlos Original Victoria a velikost je 60 x 80cm.Přeji krásný konec zimy. Jana