sobota 14. července 2012

Všehochuť

A že zatím nemám co ukazovat, tak alespoň nějaké tipy které jsem v poslední době objevila.
Před několika dny jsem umístila na svůj blog odkaz na stránky Quiltivate na kterých je možnost barevného návrhu jednotlivých bloků a složení deky. Já už stránky využila, když jsem hledala nine patch blok a mohla si jej vybarvit podle svého záměru. Ale to až někdy jindy.

Dalším zajímavým nápadem, který jsem musela vyzkoušet bylo proužkování na ruličku, například na tisk účtenek apod. Využití proužkových pásů je pak na bordury nebo jako vzor celé deky. Při šití na papír se lépe udrží rovný pruh i při nerovnoměrně širokých proužcích látek. Proužky musí být delší než šířka papírového pruhu. Před vytrháním seříznu, ale je lepší nechat pruh látky širší než papír, který se pak lépe vytrhává a nerozpáře se šev.

Do návodu na Modrou jsem také doplnila další vychytávku, kterou jsem objevila a to použití telefonního seznamu při šití bloku.

A ještě odkaz na stránky Quilter's Cache, které patchworkářky znají, ale třeba si je někdo rád připomene. Šedesát stran s různými klasickými i novými bloky, návody na ušití bloku, sestavení do deky i ukázky ušitých bloků a dek. Kromě jiného jsem kdysi (ale už dávno) šila i motiv Teddyho, který je tam také někde mezi bloky.

A úplně naposledy se pochlubím s novým přírůstek. Je jím minižehlička. Je napařovací a na rozžehlování malých kousků stačí a je úspornější než velká žehlička, kterou zapomínám vypínat. Měla jsem i žehličky samovypínací, ale vždy se mi spínač časem pokazil a oprava nebyla zrovna levná. Uvidím co tenhle mrňousek. Takže tady ještě obrázek s jehlami pro porovnání velikosti:
Děkuji za nakouknutí a přeji pěkný den.