pátek 23. května 2014

Háčkujeme květinové čtverce a jiné tvary - recenzeKniha od Betty Barden vyšla v Metafoře v roce 2013.

Z předmluvy autorky:  Mojí oblíbenou květinou na zahradě je vždy ta, která bude již za jeden až dva týdny kvést; když jsem pracovala na této knize byl mým oblíbeným motivem vždy ten, který jsem nosila v mysli ještě předtím, než jsem ho vytvořila.

V první části knihy jsou všechny důležité rady týkající se materiálu, pomůcek, základy háčkování, spojování jednotlivých motivů, lemování. Kromě toho také rady k plánování projektu, barevného ladění a různé možnosti uspořádání motivů.
Seznam motivů předchází vlastním návodům a pro vaši představu je na horním obrázku.

Motivů je 75 a každý je opravdu jiný, ne jen barevné varianty. Kromě čtverců jsou v knize trojúhelníky, kosočtverce, šestiúhelníky a kruhy. Každý motiv má své jméno, takže vím, jakou kytku vyrábím. V popisu nechybí úroveň dovednosti, postup a zároveň i diagram vzoru. Převládá střední úroveň, taký jsem to zvládla i já. K tomu všemu tipy na uspořádání a kombinace vzorů.

Na závěr knihy jsou čtyři projekty. Přehoz ze šestiúhelníků Netýkavka, Peněženky v kovovém rámečku, úžasný polštář Sedmikráska a šál s růžemi z trojúhelníkového motivu. 

Je to moc stručné? Tak snad knihu představí i mé projekty, které podle ní vznikly. Na všechny výrobky jsem použila příze "co dům dal".

Když květiny, tak třeba šestiúhelník rotujíci jiřina. Mám dvě podkafíčka, která vznikla ze dvou malých klubíček po 25g (40m)
 
 

Vzor Korálová mřížka, motiv Květ hvězda a recyklace. Háčkovala jsem z příze Clipper barvené indigem. Prošívání ručně perlovkami (skvělý nápad jak si zničit ruce) a ke tvarování kabelky jsem použila knoflíky z košile.
 
 
 
 

Když tu zelenou nepoužiju teď, tak už nikdy! Vybrala jsem si filetový vzor čtyřlístek a je z toho nákupka.  Taška je vypodšívkovaná a ucha jsou zpevněná umělým semišem. 
 
 
Vzor - citace se svolením redakce:


Proč píšu o knize o háčkování, když na internetu je tolik návodů zdarma? Protože tahle kniha má krásné téma a motivy jsou navrženy tak, aby se daly vzájemně kombinovat. O tom zážitku listovat si v knize, o tom snad ani psát nemusím. Já jsem si tuhle oblíbila i přes ten složitý název.

Málem bych zapomněla. Jeden modrý nakonec. Jen tak - šestiúhelník chrpa.
 Krásné dny Jana