čtvrtek 16. února 2017

Quiltím s Leah Day (a mám hotovo)

Často jsem tady zmiňovala svoje trénovací quiltění s Leah Day. Dodělala jsem 88 čtverečků, což mi stačí na závěs, který potřebuji. Leah má ve své galerii skoro 500 vzorů, mohla bych mít závěsů několik.
Celý závěs je quiltovaný i ušitý na šlapacích strojích a to Lada 77 a Mundlos Original Victoria 260 Z.
Tady jsou poslední bločky a spojování pomocí proužků.Celý závěs ukážu zase někdy příště. Chybí vyšít štítek a našít. Ještě dodám, že jsem začala 9. října 2016 a skončila 15. února 2017.

Pro ty, kdo chtějí začít, bych doporučovala začít vzory pro začátečníky a určitě nejdříve kreslit a pak pod stroj. Nebo zkuste moji stránku na Facebooku a začněte od nejstarších příspěvků. Vzory jsem vybírala tak, aby byly zvládnutelné pro úplné začátečníky, aby tam byly vzory i pro pokročilejší.
Ve vzorech jsou zastoupeny takové, kde si osvojíte rovné i spirálové šití, vzory, kde se šije vpřed a vzad (hodně důležité udržet stejnou délku stehu) a vzory typu paisley, kde je důležité naučit se zaplnit prostor.

A co dál? Určitě se vrátím k zentangle quiltění, které stále čeká na další čtverce. Určitě se mi bude quiltovat lépe, quiltění s Leah byla opravdu velká škola a zkušenost. A i díky tomu jsem se mohla pustit do trénování pírek. Líbí se mi tenká, dlouhá, viktoriánská pírka podle Karen McTavish a tak se je učím.

Přeji krášně proquiltované dny. Jana

4 komentáře:

Lenka/Lilienka řekl(a)...

Milá Janičko, to, co ty všechno umíš je pro mě vyšší level a tak s radostí sleduji Tvé příspěvky. Je to vždy počteníčko. Dokonce jsem onehdy při snídani o Tobě a Tvých šlapacích strojích vyprávěla mému muži :-) A díky Tobě uvažuji o tom, že bych si šlapací stroj pořídila domů. Závěs je naprosto originální a neznám nikoho jiného, kdo by to zvládl lépe. Budu se těšit na ukázku celého díla :-) Přeji báječné dny.

Hanka V. řekl(a)...

Nádherná práce:-)
Já teprve začínám s quiltováním u Leah, ale potřebuju ještě mooooc tréninku, aby to nějak vypadalo. Snad se také někdy dopracuji k tak nádherným výtvorům.

jamala řekl(a)...

Děkuji moc. Je to jenom o spoustě trénování a nebát se. Já se bojím a tak mi cvičné práce jdou jak nic a naostro to zmastím. Ale jednou se toho strachu zbavím. Díky Jana

Eli-Anna řekl(a)...

Jani, jsi neuvěřitelná co dokážeš! Koukám jako blázen na to spojování proužky. Jdu se ještě jednou...dvakrát... pokochat tvoji šikovností :-)