pondělí 29. dubna 2019

Nákupky s kapsami

Nákupky jsem měla v plánu už dlouho, ale v poslední době kradu ze svého času každou chvilku, kterou můžu využít na šití. Blok s růžovou špulkou mám už od podzimu, taška z něj byla v pořadí třetí.
Všechny bloky jsou ze Sampleru pro kamarádku, o kterém jsem už psala. Najdete je na prosivani.cz Růžová špulka je jeden z prvních bloků Sampleru a srdíčko a hvězda jsou bonusové bloky. Kapsa tašky je tedy vytvořená z bloku 7 x 7 inch. Taška je zhruba 43 x 43 cm. Ucha tašky jsou z koženkových pásků, které jsem loni nakoupila ve výprodeji a tašky jsou bez podšívky. Roh tašky je velmi jednoduchý, návod TADY.  
Ještě budu pokračovat, bude ještě stejná srdíčková a pak se uvidí.
 Takhle to vypadá na zápraží. Dlažba už je položená, ale je zima, tak spárování zatím počká. Ale křeslo jsem si tam vystrkala a kafe chutnalo nějak líp.
 A jedna momentka z večerní dílny. Seděla jsem u jiného stroje a koukám, jak jsem to nechala po šití tašek. Musela jsem to vyfotit.
Krásné dny přeji. jamala

6 komentářů:

 1. Jani,nákupky jsou fakt povedené.A ten bordel po šití...to vůbec není bordel,ale krásné zátiší oku lahodíci.
  A zápráží....tak to nemá chybu.Jsem holka z vesnice,z velkého domu s dvorem a zahradou a teď si hovím v paneláku.Jenže když tohle vidím,tak opravdu závidím.
  Ráda se vracím na tvé stránky,jsou plné pěkných věcí a pohody.Těším se na hotovou verandičku,nebo co tam bude a také přeji krásné a veselé dny,Štěpánka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Štěpánko, děkuju moc. Právěže mi přišlo, že na tom stroji je přesně to, co tam má být a proto jsem ho vyfotila. Veranda bude na letní šití. Úplně velká horka budu trávit na zahradě, ale předpokládám, že verandu využiju, v období, kdy se už nemusí topit. Nevydržím moc v dílně, mám tam stísněný pocit a tak jak to jde, tak šiju venku. Tady mám sice zaskleno, ale jde to otevírat, takže kontakt s venkovním prostorem bude. jamala

   Smazat
 2. Likviduješ přebytky opravdu skvěle, Pády. A jsi nesmírně pilná. Já jsem nějaká paralyzovaná, nedělám skoro nic, nepíšu ani nešiju, jen tak si vegetím. Ale do tašek se prostě musím pustit, protože mi začíná hořet koudel a do toho budeme předělávat topení, ufffufff!
  To zápraží je bezvadné, budeš mít hodně světla a budeš jako venu, ale nebude Ti všechno lítat, JO! :)

  OdpovědětSmazat
 3. Alenko, nemysli si i já horko těžko. Jde to velmi ztuha. První tašku jsem dělala půl dne a ne a ne se do toho dostat. Šiju na papír, protože nic vzletného mi nejde stvořit. Zasekla jsem se a jsem jak stroj. A tak, přesně jak píšeš, likviduju přebytky. Tvrdé látky na deku nevhodné jsou úplně super na tašky a dávám je jako dárky. Nákupka je vděčná záležitost. Už na podzim jsem si řekla, že je budu vyrábět, ale nějak mi to vázlo, tak postupně dojde i na ty zapeklitější přebytky se kterými už musím něco vymyslet. Topení je asi potřeba, jako ta veranda. Mně stačila i tak jak byla, ale takhle je krááááásná a praktičtější. Pady

  OdpovědětSmazat
 4. Souhlasím s tím, že nákupky jsou nekonečné... od podzimu jsem jich ušila aspoň dvacet a stále se někdo hlásí o další a další.... ani je nestíhám fotit... šiji je s podšívkou a ucha dělám s popruhu. Jsou jednobarevné i vzorované, ale stále je jich málo. Včera jsem stříhala na dalších pět nákupek….. pěkné dny Dana

  OdpovědětSmazat
 5. Jani, tašky jsou super. Ach,ach, to krásné šicí zátiší. M.

  OdpovědětSmazat

Jsem ráda, že jste se u mne zastavili. Moc děkuji za Vaše komentáře.
jamala