neděle 16. prosince 2012

Polštářování

Tak jsem se nakonec nakazila. Šitím a vyšíváním, a to na Dámě.
Času do vánoc málo a v sobotu ještě do práce. Naštěstí můžu vyšívat.
Těmto výšivkám jsem zpočátku dost odolávala. Díky mojí šikovné kamarádce Marušce, která mi  trpělivě odpovídá na mé dotazy k vyšívání, jsem se pustila do polštářků pro rodiče.  Výšivky jsou tady.


Těchto kostí jsem si nejdříve také moc nevšímala. Ve skutečnosti vypadají mnohem lépe než na fotce a šití je to jednoduché. Určitě si jednu ušiju i pro sebe. Tedy správně relaxační polštářky.
Děkuji dámám z Dámy za odkazy a posílám dál návod ve kterém najdete i střih.
 

Místo šňůrek knoflíčky.Potahování buttonek jsem nastudovala na mimibazaru. Namísto kartonu jsem použila dvě obří slepené matičky. Na zatlačení jsem použila dřívko, které mělo náhodou vyvrtané dírky.

A ještě jedny polštáře - na přání. Z této látky jsem šila už loni a vůbec mi k srdci nepřirostla. K sadě patří ještě běhoun a další prostírka. Výšivky jsou z EL.

No a zase ty ekotašky.  S výšivkou, s panelem s kočkou, opět noviny, tentokrát v jemnějším provedení. Výšivka slona je ze sady ke stroji Bernina Aurora.
Nedávno jsem v jednom návodu viděla použití této patky. Je to patka ze základní výbavy Berniny Aurory a já ji ráda používám při šití poutek, snadno lze s její pomocí šít ucha na tašky, lemování.
Plíšek je uprostřed, stejně jako jehla. Je proto potřeba jehlu posunout doleva (poutka, ucha) nebo podle potřeby doprava (při šití lemu). Pak už stačí látku opřít o plíšek a šít jak rychle potřebuji.
Při šití volím přítlak patky většinou trochu nižší než doporučovaný.

Podobně používám i další patku na jiném stroji. Myslím že je určená na šití slepého stehu.

A tohle je poslední fotka z mojí dílny. Nemám samovypínací žehličku a když žehlím velkou žehličkou používám prodlužovací kabel s vypínačem. Nemusím pak pro vypnutí vytahovat žehličku ze zásuvky.

Poznámky

Pěkný den přeji