Vlastně jsem se o ně začala zajímat až s vyšívacím strojem.
Štěně jsem si nakreslila podle návodu na internetu a vystřihla z jednoho kusu látky. Zatím si netroufám bez přilepení a obrázek jsem si k podkladové látce přilepila pavučinkou.
Ještě v létě jsem si myslela, že toto se ovládat nenaučím.
Speciální vyšívací stroj má jistě výhody v ovládání šířky entlu kolenní pákou, ale vyšívání entlem je možné dělat i na jakémkoliv stroji, který má entl a je dobře seřízený.
Takto jsem zkusila dělat aplikace volným šitím na Bernině. Podavače ponořené, látku upnutou v rámečku a nastavený cik cak steh. Žádná patka, jen jehla. Na obrys 4 mm šířka, na detaily 2mm šířka. Hustotu pak určuji posouváním práce. Pokud zkoušíte vyšívat, určitě nezapomeňte na entl. Vyplněné plochy entlem jsou plastičtější a různé stehy udělají výšivku zajímavější a bude vzdušnější.
Trošinku jsem bojovala s natočením rámečku, protože Adler má cik cak steh otočený o 90° a musím si vzor rychle v hlavě obrátit. Ale už si zvykám. Na Bernině aplikace sice nedělám, ale natočila jsem alespoň ukázku a podělila se o nadšení z tohoto způsobu tvoření.
Takto vypadá hotová aplikace.
A ještě jak jsem spojila obrázky psů a Minecraftu - Minecraftovým vlkem a jméno jsem udělala ve stylu loga Minecraft. Jméno jsem opět vyšívala volnou výšivkou.
Krásný podzim přeji. Pady jamala
Jani, Pady, Ty nám dáváš. To je nápadů, jak to jen vše stihnout a taky vyzkoušet. Posílám pozdrav na Moravu. M.
OdpovědětVymazatMaruško, děkuji ti moc. Jsem z aplikací nadšená, psy jsem udělala hned tři :-)).j.
Vymazat