Co je ještě možné v programu QA dělat. Na rozdíl od složitých grafických programů lze ho jednoduše použít pro potřeby patchworku.
Vytvořím si návrh bloku. Pro ten si pak vytisknu šablonky, které mohu použít jen na rychlé řezání. Nemusím nic počítat, práce se mi ulehčí a snadno si určím z jakého pruhu mám řezat třeba kosočtverec. Nebo šablonky použiji k vytvoření složitých vzorů, např. křivek. Návrh bloku mohu převést pro šití na papír. Jednoduše si nastavím šířku přídavků na švy podle patky svého stroje.
Mohu si udělat návrh celé deky s použitím předvložených vzorů (video z minulého příspěvku). Vlastní návod nebo podle obrázku. Pozor na autorství obrázků. Existují stránky, které poskytují obrázky zdarma s velkým výběrem.
Pokud mám návrh celé deky, mohu využít i funkci počítání spotřeby látek. Vytisknout náhledy a barevné rozvržení, podle kterého můžu navržený vzor skládat.

Navržené bloky a jejich uložené obrázky mohu následně využít k návrhu prošívání. Bloky jsem vytvořila podle stránek Quiltercache. Návrh prošívání je jednoduchý, stačí pak zachytit možnost, která se mi líbí, exportovat obrázek a mám tak uložený jen obrázek návrhu prošití.

Tady je malá ukázka jak na vytvoření šablon. U programu je ke stažení manuál, který u podobného bloku pracuje i s přesahem mimo blok, tak doporučuji prostudovat, pokud se do toho budete chtít pustit.
Přeji ať se práce daří. Příště už se budu věnovat tomu, co se zrovna děje u mě v dílně. Pokud Vám dnešní a minulé video pomohlo, nebo máte zájem o práci v tomto programu a další návody, pište do komentářů nebo na email uvedený na stránce s kontakty.
Krásné léto. jamala
....jedním slovem.... jsi úúúúžasná !!!!!
OdpovědětVymazatWow!!! Velmi poučné!!!!
OdpovědětVymazatJani, u Tebe je stále co se učit. Jsi dobráááááááááááá !!!!!!! M.
OdpovědětVymazatJani díky, hned jak vedra budou u konce, jdu na to. Musím to pokořit, díky za čas co pro nás obětuješ je to parádni.
OdpovědětVymazat